Nowoczesne dywany 3D czy tradycyjne dywany?

Jednym z najważniejszym elementów wyposażenia i aranżacji salonu jest dywan. Chociaż w ostatnich latach wielu klientów przestało kupować duże dywany do salonu, to niewykluczone, że jednak znowu będą one modne i popularne. Obecnie rynek proponuje wiele różnych dywanów, które wyróżniają się kolorystyką i niepowtarzalną konstrukcją. Dywany 3D niewątpliwe są nowością w świecie aranżacji wnętrz.

Nowoczesny dywan salon – efektywny element dekoracyjny

Współczesne dywany trójwymiarowe znalazły zastosowanie zarówno w blokach mieszkalnych, jak i w domach jednorodzinnych. Dywany te zazwyczaj wykonywane są z mikrofibry i poliestru, akrylu lub mieszanki z wełną. Otóż grube oraz gęste tkanie zapewnia długotrwałe użycie i efekt trójwymiarowe. Dekoracyjne dywany 3D charakteryzują się dużą wytrzymałością i solidnością. Ponadto oryginalne wzornictwo tego rodzaju dywanów może odmienić styl każdego pomieszczenia. Warto podkreślić, że wbrew obawom konsumentów dywan 3D jest prosty w czyszczeniu. Oczywiście bez problemu można go myć ręcznie, aczkolwiek wskazane jest użycie odpowiednich odkurzaczy piorących. Pomimo ogromnego wyboru dywanów przeznaczonych do salonu warto wybierać takie, które będą pasować do każdej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem są dywany szare, które są ponadczasowe oraz uniwersalne.

Tradycyjne dywany do salonu

W obecnych czasach klient może znaleźć dywany w różnych kolorach i rozmiarach. Pomimo tego najpopularniejszy stał się dywan pluszowy i szary. Tradycyjne dywany są wyprodukowane z niezwykłą starannością o detale. Przede wszystkim dywany te gwarantują izolację ciepłą, co jest szczególnie ważne podczas jesieni oraz zimy. Co więcej, umieszczenie ich w newralgicznych miejscach mieszkania zapewni komfort naszym stopom. Kolejnym atutem dywanów tradycyjnych jest ich bogate wzornictwo i żywe kolory. Nie ulega wątpliwości, że każdy dywan ma takie zalety, jak:

  • dodaje ciepła i przytulności każdemu wnętrzu,
  • może wykreować każdy pokój i nadać mu wyjątkowy styl,
  • zbiera zabrudzenia i nieczystości.

Comments are closed.