Jakie meble wybrać do ogrodu? Drewno, metal czy rattan?

Wygodny odpoczynek w ogrodzie jest niemożliwy bez odpowiednich mebli. Drewniane, plastikowe czy rattanowe? Jakie meble będą idealne do ogrodu?

Meble drewniane

Zestaw mebli ogrodowych z drewna jest bardzo elegancki i wygodny. Trzeba jednak pamiętać, że meble drewniane po kilku sezonach będą wymagały naszej uwagi. Oczyszczenie starej farby oraz ponowne pomalowanie jest koniecznością.

Zestaw ogrodowy z drewna idealnie sprawdzi się w ogrodzie nowoczesnym, jak i klasycznym. Rzucając miękkie poduchy na fotele możemy otrzymać wygodne, komfortowe siedziska, na których odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.

Meble metalowe

Meble ogrodowe zestaw z metalu możemy otrzymać w kilku wariantach – sprawdź. Metalowy stół bardzo często ma szklany blat. Jest to mebel, który idealnie komponuje się z nowoczesnym wystrojem. Blat również często jest drewniany. Jest to rozwiązanie bardziej klasyczne, które sprawdzi się niemal w każdym ogrodzie.

Przed zakupem należy koniecznie pamiętać, że meble metalowe są ciężkie. Jest to dużą zaletą, gdy na zewnątrz wieje duży wiatr. Może się to okazać kłopotliwe, gdy metalowy stół musimy często przenosić.

Meble rattanowe

Od kilku już sezonów zestawy mebli ogrodowych z rattanu coraz częściej pojawiają się na naszych tarasach i w ogrodach. Nie ma się czemu dziwić! Meble rattanowe są niezwykle eleganckie. Świetnie komponują się z prostymi, nowoczesnymi budynkami oraz ogrodami.

Meble rattanowe trzeba chronić przed promieniami słonecznymi oraz deszczem. Warto wspomnieć, że meble z technorattanu są bardzo podobne w wyglądzie natomiast technorattan dużo lepiej radzi sobie z naszymi warunkami atmosferycznymi. Jest to materiał, który jest wyjątkowo odporny i łatwy w obsłudze.

Z technorattanu często możemy znaleźć wygodne kanapy, fotele czy leżanki. Stoliki również są bardzo wygodne. Meble z technorattanu idealnie komponują się z zielenią ogrodów.

Comments are closed.