Jak wybrać poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne to dodatki, które mogą sprawić, że mieszkanie będzie nowoczesne, stylowe i jednocześnie przytulne. Trzeba jednak z dużą ostrożnością wybierać wzór, kształt oraz ilość poduszek. Jak wybrać idealne poduszki, które pozwolą stworzyć niepowtarzalny salon?

Ile powinno być poduszek?

Ilość poduszek koniecznie trzeba dopasować do wielkości sofy. Warto pamiętać, że sofa, na której często siedzimy, nie może być cała udekorowana poduszkami, gdyż siedzenie na poduszkach jest niewygodne. Zbieranie poduszek za każdym razem, gdy chcemy usiąść, również nie należy do przyjemności.

Na fotelu powinna leżeć jedna poduszka. Dwie, jeżeli ich rozmiar nie jest duży. Na sofie 2 – osobowej możemy umieścić 3 – 4 poduszki, na 3 – osobowej – nie więcej niż 6.

Kolor i wzór poduszek ozdobnych

Poduszki dekoracyjne sklep internetowy MacoDesign to duży wybór kolorów oraz wzorów, które idealnie sprawdzą się w salonach o klasycznym, jak i nowoczesnym wystroju.

poduszki dekoracyjne sklep internetowy

Wybierając poduszki dekoracyjne, warto postawić na niebanalne rozwiązania. Bardzo ciekawie wyglądają połączenia kontrastowe, które są niezwykle charakterystyczne. Do salonu, który jest urządzony w delikatnych szarościach, będą pasowały poduszki czarne, żółte, fioletowe czy czerwone. Dzięki takim kolorom sofa stanie się najważniejszym elementem dekoracyjnym pokoju dziennego.

Wybierając poduszki, na których jest wzór, również uzyskamy ciekawe efekty. Do salonu, w którym dominują naturalne trendy, będzie idealna poduszka w ogromne liście monstery. Do nowoczesnego salonu świetnie będą pasowały geometryczne wzory, a do mieszkania w stylu rustykalnym – poduszki przypominając te z babcinego strychu.

Comments are closed.