Jak zamienić przedpokój w funkcjonalne pomieszczenie?

Przedpokój to zwykle małe pomieszczenie w formie korytarza, w którym po przekroczeniu progu mieszkania rozbieramy się i wieszamy swoje odzienie wierzchnie. Ważne, aby było ono funkcjonalne. Nawet jeśli wydaje nam się, że metraż naszego przedpokoju jest zbyt mały i cecha ta jest niemożliwa do spełnienia, kierujmy się zasadami minimalizmu. W tym wypadku mniej oznacza lepiej.

Ława – dwie funkcje w jednym

Warto pomyśleć nad rozwiązaniami, które pozwolą zaoszczędzić sporo przestrzeni, a tym samym zniwelują uczucie ciasnoty. Jednym z nich są ławy z siedziskiem. Pełnią one dwojaką funkcję. Można na nich usiąść, zakładając buty, ale także schować w nich przydatne gadżety np. parasolki, akcesoria obuwnicze, nakrycia głowy itp. Wiele siedzisk wyposażonych jest bowiem dodatkowo w półki lub szuflady.

Schowaj buty!

Nadal widoczną tendencją w polskich domach jest trzymanie butów na zewnątrz (najczęściej ustawiając je pod ścianą lub na drucianych, nieestetycznych półkach). Osoby mające na własność kilkadziesiąt par, zostawiając je na wierzchu, niepotrzebnie zmniejszają i tak już małą przestrzeń. Buty warto chować w kartonowych pudełkach. Można je podpisać tak, aby ułatwić sobie później ich odszukanie. Pudełka są bardziej poręczne, z łatwością zmieszczą się na półkach we wspomnianej wyżej ławie lub np. w szafie.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://www.mebletkaniny.pl/lawy-cat-37

Comments are closed.