Zegary do kuchni – czy to pasuje?

W salonach czy przedpokojach bardzo często spotyka się zegary ścienne. Jednak jest to też urządzenie, które bardzo często wiesza się na ścianach w kuchni. Jak zatem wybrać odpowiednie zegary do kuchni?

Zegary do kuchni

W domu zawsze powinien panować ciepły klimat. A zapewnić go mogą odpowiednie dodatki. Jednym z takich elementów dekoracyjnych są właśnie zegary ścienne. Świetnie sprawdzają się zegary o dużych tarczach. Ostatnio bardzo modne stały się tak zwane zegary przyklejane. W wielu sklepach zakupić można zestawy, które zawierają w sobie odpowiednie elementy, to znaczy wskazówki i cyferki. Ich przyklejenie na ścianę jest bardzo proste. Plusem jest też fakt, że klej nie uszkadza farby czy tapety, jaka znajduje się na ścianie.

Jednak jak ktoś gustuje w klasyce, to powinien zdecydować się na tradycyjne zegary o dużej, okrągłej tarczy. Bardzo modne są drewniane tarcze, których wskazówki również wykonane są z drewna. Należy tylko zaznaczyć, że są one dość ciężkie, dlatego dobrze jest dokładnie przemyśleć miejsce, w którym będzie wisiał zegar. Szklane tarcze również są dobrym rozwiązaniem w kuchni, w której króluje prostota i jak najmniejsza ilość dodatków.

Zegar w kuchni może być naprawdę pomocny, szczególnie dla pań, które przygotowują codzienne posiłki. Stacjonarne sklepy budowlane czy strony internetowe posiadają w swoich ofertach ciekawe modele w różnych cenach. Oczywiście koszt zakupu takiego zegara jest w dużej mierze uzależniony od producenta, materiału, z jakiego powstał i oczywiście wielkości tarczy zegara i wskazówek.

Zegary do kuchni dostępne na Arttor.pl.

Comments are closed.