Z jakiego materiału panele prysznicowe?

Oryginalny panel prysznicowy spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonany będzie z odpowiednich materiałów. Niestety na rynku jest bardzo dużo niskiej jakości paneli chińskich, które pod względem jakości wykonania pozostawiają wiele do życzenia.

Z jakiego materiału panele wybrać?

Panele prysznicowe dostępne na półkach sklepowych mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Producenci oferują panele wykonane z PCV, stali, aluminium oraz szkła hartowanego. W ostatnim czasie do łaski powracają także panele prysznicowe z mosiądzu, które idealnie pasują do klasycznych łazienek. Pamiętać należy jednak o tym, że materiał ten jest bardzo drogi, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Osoby, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysokiej jakości wykonaniem, a przystępną ceną powinny postawić na modele wykonane ze stali albo aluminium. Panel natryskowy aluminiowy jest trwały i może pochwalić się dobrą jakością. Do jego atutów można zaliczyć nie tylko zdecydowanie niższą cenę, ale również to, że jest znacznie lżejszy.

Cenne wskazówki

W sklepach można znaleźć akrylowy panel prysznicowy, ale niestety nie jest on warty zakupu. Jak powszechnie wiadomo materiał ten ma dość wysoką tendencję do żółknięcia i jest dość trudny w utrzymaniu czystości. Akrylowy panel natryskowy nawet po roku użytkowaniu straci swój oryginalny design. Jeżeli chodzi o panele wykonane w całości ze szkła hartowanego, to należy uważać na ich transport i montaż. Szkło jest narażone na uszkodzenia mechaniczne, a niestety nawet niewielkie zarysowanie jest bardzo widoczne. Osoby, które nie czują się na siłach aby samodzielnie zamontować panel w kabinie, powinny skorzystać z pomocy doświadczonego fachowca. Specjalistyczna pomoc jest wskazana przede wszystkim wtedy, gdy w grę wchodzi montaż paneli w bardzo nietypowej kabinie.

Comments are closed.