Zegar ścienny do salonu – funkcjonalna dekoracja

Salon to pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu. Odpoczywamy po pracy, ale również zapraszamy tu gości. Warto zadbać, by jego wystrój był elegancki i spójny. Jak wybrać zegar ścienny do salonu, by był integralną częścią wystroju?

Styl ma znaczenie

Wybierając zegary do salonu należy zadbać, by były kompozycyjne spójnie z wystrojem wnętrza.

Zegary loft powinny być proste i surowe. Warto zwrócić uwagę na egzemplarze wykonane z metalu oraz łączone z drewnem. Idealnie wpisują się w minimalistyczną stylistykę loftu. Dla odmiany zegar do salonu w stylu glamour powinien być dekoracyjny i elegancko zdobiony. Czarny lub srebrny zegar będzie wyjątkowo elegancki. Warto zwrócić uwagę, czy jest ozdobiony kryształkami, które będą mieniły się pod wpływem słońca lub światła lampy.

Wybierając zegary do salonu rustykalnego, warto zwrócić uwagę na zegary z kukułką. Jest to zegar, który zachwyca misternym wykonaniem oraz klasycznym wzorem. Taki zegar powinien wisieć na ścianie samodzielnie. Jest to bardzo ciekawa dekoracja, która świetnie wygląda solo.

Praktyczne podejście

Zegar na ścianę jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również urządzeniem, które ma być praktyczne.

Wybierając zegar na ścianę, trzeba zwrócić uwagę, by godziny były dobrze widoczne. Zegar, który nie jest czytelny nie będzie spełniał swojego zadania.

Kolejnym elementem jest prawidłowe umieszczenie zegara w salonie. Warto zadbać, by był dobrze widoczny z miejsc, w których najczęściej przebywamy. Siedząc na sofie często spoglądamy na zegarek. Tak dzieje się również, gdy oglądamy telewizję.

W salonach, które są otwarte na kuchnię warto zadbać, by zegar ścienny był widoczny również z kuchni. W trakcie przyrządzania potraw bardzo często konieczne jest ścisłe przestrzeganie zaleconego w przepisie czasu. Duży zegar na ścianie ułatwi to zadanie.

Comments are closed.