Wskazówki dotyczące wybrania łóżka dla dzieci piętrowego 80×190

Wszyscy rodzice prędzej czy później staną przed koniecznością urządzenia pokoju dla swoich dzieci. Po malowaniu ścian na wymarzone kolory i położeniu podłogi przychodzi czas na wyposażenie. Wybór mebli warunkuje przede wszystkim wielkość pomieszczenia przeznaczonego na ten cel oraz ilość jego przyszłych mieszkańców. Pierwszym elementem wybieranym do każdego pokoju dziecięcego jest zazwyczaj łóżko, bo właśnie ono zajmuje najwięcej miejsca. Sytuacja komplikuje się, kiedy miejsc do spania musi być więcej, a pomieszczenie nie ma zbyt dużego metrażu.

Jakie łóżko wybrać, kiedy pokój jest niewielki?

Istnieje kilka możliwości, które rozwiązują problem niedużej przestrzeni- przykładowo łóżka na antresoli czy łóżka dla dzieci piętrowe 80×190. Trzeba dobrze się zastanowić, na czym nam najbardziej zależy i dokonać właściwego wyboru. Zgrabne, wąskie, a zarazem odpowiednio długie łóżko to wybór na lata — nie trzeba się martwić jego zmianą, kiedy dzieci trochę podrosną. Antresola daje nam za to mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni na przykład do nauki i zabawy.

lozka-pietrowe-80x190

Jakie są zalety łóżka piętrowego?

Jeśli rodzina posiada więcej niż jedną pociechę, a dodatkowo są one w różnym wieku, warto zainwestować w łóżko dziecięce piętrowe 80×190. Ten wymiar pozwoli na komfortowe spanie i starszym i młodszym dzieciom. Przedszkolak z chęcią wypełni wolną przestrzeń w nogach łóżka ulubionymi maskotkami, a nastolatek z pewnością doceni kawałek przestrzeni na wyłączność, do której młodsze dziecko nie będzie miało dostępu.

Kolejnym powodem, aby wybrać łóżko dziecięce piętrowe 190×80 jest po prostu wygoda rodzica. Każda mama i każdy tata przynajmniej kilka razy w swojej karierze rodzica obudzili się w małym, dziecięcym łóżeczku, w bardzo niewygodnej pozycji. Małe pociechy mają swoje prawa, nikogo więc nie dziwi, że budzą się nocą nawet po kilka razy. Dlatego właśnie łóżka dziecięce piętrowe 80×190 to częsty wybór rodziców dbających nie tylko o spokojny sen swoich skarbów, ale także o własny komfort.

Comments are closed.