Urządzanie łazienki – jak wybrać panel prysznicowy?

Urządzając łazienkę nie sposób pominąć aranżacji strefy kąpielowej. Osoby, które zdecydują się na prysznic, mogą wybrać tradycyjną słuchawkę lub bardziej funkcjonalny panel prysznicowy. Na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju urządzeń. Warto wybrać model, który najlepiej spełni nasze potrzeby.

Na co zwrócić uwagę wybierając panel prysznicowy?

Aranżując strefę kąpielową warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i oczekiwania. Wybrany przez nas panel prysznicowy powinien być nie tylko estetyczny i dopasowany stylistycznie do reszty łazienki, ale również funkcjonalny. Forma regulatorów temperatury, obecność (lub jej brak) dyszy masujących, słuchawka prysznicowa lub deszczownica – to wszystko czynniki, które należy uwzględnić wybierając konkretny model panelu. Warto również zwrócić uwagę na materiał, którym zazwyczaj jest stal, tworzywo sztuczne lub drewno. Od rodzaju materiału zależy m.in. sposób konserwacji i czyszczenia panelu. Bogata oferta takich paneli jest na home100.pl.

Funkcjonalność – miej świadomość dostępnych rozwiązań

Podczas urządzania łazienki, warto poszerzyć swoją wiedzę na temat dostępnych rozwiązań. Panel prysznicowy może mieć specjalną wlewkę, służącą do napełniania wanny (jeżeli chcemy umieścić go nad wanną, to zdecydowanie warto rozważyć takie rozwiązanie), siedzisko (przydatne np. w przypadku urządzania łazienki dla osoby starszej) albo termostat. Oczywiście nie są to wszystkie dostępne udogodnienia, które może zawierać panel prysznicowy.

Comments are closed.