Stylowa i funkcjonalna łazienka

Kto nie marzy, żeby po ciężkim dniu wziąć gorącą kąpiel? Zanurzyć w ciało w wodzie, użyć pachnących płynów do kąpieli i zadbać o siebie? To chyba najlepsza nagroda, jaką możemy sobie podarować po pracy, po wysiłku fizycznym, czy nawet po całodziennym sprzątaniu mieszkania. Jeśli zależy nam na dobry rozplanowaniu łazienki trzeba wziąć pod uwagę 2 aspekty:

  • jej funkcjonalność i praktyczność
  • styl i design, aby wpasować ją w charakter całego mieszkania
    Jak połączyć obie te kwestie?

Modne wnętrze łazienki

Natryski łazienkowe są niezwykle popularnym produktem praktycznie w każdym sklepie budowlanym. Producenci wypuszczają masę produktów o różnych wykończeniach, które mogą przypasować w wielu wnętrzach. Często przy projektowaniu mieszkania zdarza się, że trudno jest wpasować łazienkę w cały zamysł designerski. Dzieje się tak dlatego, że muszą w niej być podstawowe, przydatne sprzęty.
Natrysk do kabiny prysznicowej również powinien być dostosowany do wnętrza – klik. W sklepach znajdziemy takie tradycyjne, o wykończeniu w styku vintage, minimalistyczne, a także geometryczne panele.

Funkcjonalność

Natrysk prysznicowy może być wielofunkcyjny dzięki specjalistycznej słuchawce. Dzięki niej regulujemy ciśnienie i zmieniamy przy tym strumień wody. Zmieniając te strumienie w trakcie kąpieli, możemy wykonać masaż głowy, pleców czy ud. W niektórych panelach są również wbudowane dysze, które są na wysokości pleców, pośladków i łydek, które dodatkowo masują ciało. Hydromasaż może mieć zbawienny wpływ na ciało, ponieważ pobudza on układ krwionośny, napina i ujędrnia skórę, a także pomaga pobyć się drobnych niedoskonałości. Badania wykazują ponadto zdrowotny wpływ masażów wodnych. Rozluźniają one napięcie w mięśniach, redukują ból pleców, kręgosłupa i stawów, a także mogą okazać się zbawienne dla osób cierpiących na przewlekłe bóle głowy.

Comments are closed.