Jak wybrać kolor drzwi, który będzie harmonizował z wnętrzem?

Dopasowanie drzwi wewnętrznych do mieszkania nie jest łatwym zdaniem. Dobranie odpowiedniego koloru podkreśli atuty mieszkania, a złego zniweczy wszystkie wysiłki aranżacyjne. Stosowanie jakich reguł ułatwi odpowiedni wybór?

Drzwi wewnętrzne w kolorze podłogi

Zachowanie podobieństwa kolorystycznego między podłogą, a kolorem drzwi to szansa na osiągnięcie harmonijnego wnętrza. Wybierając kolorystykę w podobnym tonie można uniknąć wpadki, która zaburzy wygląd mieszkania. https://www.golddoor.pl/pl/menu/drzwi/drzwi-ramionkowe/drzwi-wewnetrzne-ramiakowe-668.html

Bardzo ważne jest, by wybierać taki sam rodzaj drzewa. Decydując się na podłogę w kolorze orzechu również drzwi wewnętrzne powinny być z drzewa orzechowego lub okleiny imitującej orzech.

Drzwi wewnętrzne kontrastujące z podłogą

Chcąc stworzyć wnętrze niebanalne i ciekawe warto zastosować się do zasady wyboru drzwi wewnętrznych opartej na zasadzie kontrastu. Mocne oddzielenie powierzchni pionowych od poziomych daje ciekawe efekty. Idealnie wpisze się w stylistykę nowoczesną, która lubi zaskakiwać indywidualnym podejściem do wzornictwa.

Jak wybrać kolor drzwi, który będzie harmonizował z wnętrzem?

Jest to podejście bardzo trudne, gdyż łatwo osiągnąć efekt chaosu, który na pewno nie jest elegancki. Bardzo ważne jest zachowanie takiej samej faktury materiałów, która będzie spajać wnętrze.

Biel jest uniwersalna

Białe drzwi wewnętrzne pasują do każdego wnętrza. Świetnie wpiszą się w stylistykę skandynawską. W industrialnym mieszkaniu uwypuklą ciemny beton na ścianie, a w pokoju, gdzie króluje czerwona cegła podkreślą jej energetyczny kolor. W ciemnych wnętrzach rozjaśnią przestrzeń, a w małym mieszkaniu optycznie ją powiększą.

Comments are closed.