Rodzaje armatury łazienkowej

Istotnym elementem każdej łazienki z całą pewnością jest armatura, w składzie której można na przykład wymienić takie elementy jak baterie. Baterie łazienkowe mają różne rodzaje, są stosowane zarówno w umywalkach, jak i w wannach.

Baterie do umywalek

Armatura łazienkowa obejmuje szereg różnego rodzaju baterii. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić baterie do umywalek oraz do bidetów. Do tego rodzaju produktów wybiera się w szczególności baterie stojące, czyli tak zwane baterie sztorcowe. Są one montowane w specjalnie wykonanym otworze w umywalce i dzięki temu bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Wybierając tego rodzaju baterie należy się upewnić, czy dana umywalka jest odpowiednio do niej przystosowana. Powinna mieć wycięte specjalne otwory, w których będzie można umieścić baterię. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują także umywalki nablatowe wraz z baterią, którą również umieszcza się na blacie.

Baterie do wanny

Kolejnym rodzajem armatury łazienkowej są baterie do wanny i prysznica, a także baterie wannowo-prysznicowe. Wśród nich najbardziej popularnym wyborem są baterie ścienne, czyli takie, które umieszczane są na ścianach. Mogą one być zarówno natynkowe, jak i podtynkowe. Baterie natynkowe będą widoczne z zewnątrz, natomiast podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się pod tynkiem i nie będzie ich widać w łazience. W ostatnich latach bardzo popularne stały się baterie podtynkowe, ponieważ jest to bardzo eleganckie rozwiązanie. Pewne elementy baterii są schowane i dzięki temu ich nie widać. Widać jedynie pokrętła do regulacji wody, wylewkę oraz węża wraz ze słuchawką, czyli rzeczy niezbędne. Tego rodzaju baterie bardzo dobrze wyglądają w każdej łazience i z całą pewnością gwarantują higienę na odpowiednim poziomie. Jest w nich dość mało elementów, które trzeba czyścić.

Więcej elementów armatury znajdziecie w sklepie banyo.pl

Comments are closed.