Postaw na dywany tradycyjne w swojej przestrzeni

Bogate zdobienie i połączenie ciekawych motywów orientalnych to cechy, które opisują dywany klasyczne, które często stanowią podstawowe wyposażenie mieszkania czy biura. Krótki włos i gęsty splot sprawia, że dywan jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i prezentuje się bardzo dobrze przez długi czas, mimo codziennego użytkowania i czyszczenia.

Solidne wykonanie i bogate wzornictwo

Dywany tradycyjne wykonane są na bazie prostokąta, a więc posiadają dwie krótsze i dwie dłuższe krawędzie wykończone gęstym splotem, który zapobiega strzępieniu się tkaniny. Kolorystyka dywanów klasycznych opiera się najczęściej na barwach ziemi, a więc brązach, czerwieniach i zieleniach. Znacznie rzadziej występują kolory, które rzadziej można spotkać w przyrodzie takie jak niebieski czy szary czy fioletowy.

Wzory dywanów tureckich nawiązują często do motywów orientalnych, przyrodniczych, a także wywodzących się z lokalnej kultury. Motywy kwiatowe, roślinne, ale również wyszukane ornamenty tworzą obramowanie dywanu, oddzielając wyraźnie jego środek od ozdobnych brzegów. Najczęściej występujące motywy umieszczane na dywanach tradycyjnych to medaliony, rozety a także ornamenty wzorowane na tureckiej kulturze i sztuce. Nic w tym dziwnego, gdyż to właśnie region obecnej Turcji i całego Bliskiego Wchodu jest określany jako kolebka dywanów.

turecki dywan

Przytulnie nawet w biurze

Dywany tradycyjne bardzo dobrze sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, choć nierzadko można na nie trafić w nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach jako formę przełamania dominującego stylu. Właściciele biur wciąż stawiają na dywany klasyczne w swoich biurach czy gabinetach, a także w salonach firmowych. Taki dywan sprawia, że od pierwszego kroku pomieszczenie jest bardziej przytulne, a klienci czują się znacznie swobodniej, nawet podczas negocjacji biznesowych.

Szeroki wybór dywanów tureckich znajdziesz tutaj.

Comments are closed.