Na co zwracać uwagę przy zakupie zegara do salonu?

Podczas przeprowadzki do nowego mieszkania natychmiast pojawia się potrzeba, by je odpowiednio urządzić. Oprócz doboru mebli, niezwykle ważną rolę w wystroju pomieszczeń odgrywają różnorodne zegary. Najważniejszym pokojem w całym domu jest salon i należy zadbać o wybór właściwego czasomierza, który wpasuje się do wyglądu pomieszczenia. Jak wybrać odpowiedni zegar do salonu?

Po pierwsze – rozmiar

Na rynku dostępne są zegary do salonów w najróżniejszych rozmiarach. Nie każdy z nich będzie jednak pasował do wszystkich rodzajów pokojów gościnnych. Błędem jest kupować bardzo duży zegar do niewielkiej kawalerki, gdyż będzie on zbytnio dominował w wystroju pomieszczenia.

Podobnie nie powinno się wstawiać maleńkiego naściennego zegara do ogromnego salonu. Trzeba zdecydować się na model, który nie będzie ani zbyt duży, ani nazbyt mały. Wybór powinien być więc w pierwszej kolejności podyktowany wymiarami pokoju, w którym czasomierz ma się znajdować. 

Po drugie i nie mniej ważne – styl

Kiedy sprawa związana z rozmiarem urządzenia została już rozwiązana, przychodzi czas na wybór stylu zegara. Wygląd zegara do salonu powinien być dopasowany do wystroju reszty pomieszczenia. Trzeba więc uważać, by wybrać taki model, który swoim wyglądem nie zaburzy harmonii reszty pokoju.

Niepoprawne więc będzie wstawienie drewnianego zegara w stylu retro do nowoczesnego, minimalistycznego salonu. Podobnie do klasycznego salonu nie wpasuje się prosty zegar naścienny w plastikowej obudowie bez żadnych zdobień i ornamentów. Wybór zegara musi się więc opierać też na obecnym wystroju lokalu.

Zegary do salonu dostępne na https://www.arttor.pl/pol_m_Zegary_Przeznaczenie_Do-salonu-254.html

Comments are closed.