Ponadczasowe lampy wiszące dla wymagających

Oryginalne lampy wiszące vintage i art déco, to ponadczasowe oświetlenie, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Mowa tutaj oczywiście o rewelacyjnych lampach, które bardzo mocno nawiązują do lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Jakie lampy wybrać do salonu?

W salonie idealnie sprawdzą się lampy podwieszane z mlecznymi i szklanymi kloszami. Do wyboru są nie tylko klosze w kształcie kuli, ale również modele z wyginanymi blachami. Od kilku sezonów producenci promują lampy w wersji futurystycznej. Oświetlenie tego typu wbrew pozorom doskonale odnajdzie się nawet w klasycznych aranżacjach wnętrz. Coraz częściej na półkach sklepowych można znaleźć lampy z plastikowymi kloszami w kształcie grzyba. Nie można zapominać także o charakterystycznych napisach neonowych i lampach w kształcie misy, które rekordy popularności biły w latach 80-tych.

Szeroki i różnorodny wybór lamp

Projektanci cały czas podążają za najnowszymi trendami, dzięki czemu można przebierać w różnorodnych modelach. Osoby, które cenią sobie styl art deco, powinny postawić na naturalne materiały. Dobrym wyborem są lampy podwieszane z mosiądzu, marmuru albo szkła. W salonie idealnie sprawdzą się żyrandole w geometrycznych kształtach, czy też piękne pędzle materiałowe, które kojarzą się z modą art deco. Osoby, które lubią tradycję, mogą wybrać żyrandole z rurek. Klasyczny rodzaj lampy wiszącej najczęściej występuje w postaci kolorowych kloszy szklanych. Na półkach sklepowych spotkać można także lampy z perforowanymi blachami metalowymi. Pomimo tego, że większość producentów stawia na klasyczne wzory, to przebierać można w kolorystyce szkła. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej można spotkać czarne, zielone, czerwone i niebieskie lampy w minimalistycznej wersji. Jest to uniwersalny i ponadczasowy rodzaj lampy wiszącej, który odnajdzie się w każdym stylu.

Comments are closed.