Panele tapicerowane – prosta metoda na stylowe wnętrze

Czasami nasze pomieszczenia zaczynają nas nudzić, chcemy wprowadzić do nich jakąś zmianę, ale przeraża nas wizja wszechobecnego bałaganu, długotrwałego remontu i wydanych pieniędzy. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będą panele tapicerowane na ścianie, które w szybki i łatwy sposób odświeżą wystrój, a nasze mieszkanie nabierze stylu niczym z najmodniejszego wnętrzarskiego katalogu.

Sposób na ukrycie niedoskonałości

Mieszkania w starszym budownictwie niestety rzadko mają równe i pozbawione uszczerbków ściany. Ich wyrównanie, szpachlowanie i malowanie wiąże się z kosztami i czasochłonnym remontem, dlatego doskonałą alternatywą są panele tapicerowane. Z uwagi na mnogość modeli, bez problemu wkomponujemy je we wnętrze jako:

  • efektowne tło dla kącika telewizyjnego
  • zabudowa wnęki bądź całej ściany
  • panele umieszczone w strategicznych miejscach, na przykład za stołem jadalnianym
Sposób na ukrycie niedoskonałości

Stylowe wygłuszenie

Panele tapicerowane na ścianie doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy dobiegają nas męczące odgłosy z ruchliwej ulicy bądź pochodzące od hałaśliwego sąsiada. Pochłaniają one część dźwięków, dzięki czemu pomieszczenia stają się mniej akustyczne, zmniejsza się też echo. Będą więc świetnym wyborem do sypialni, a najbardziej efektownie będą prezentować się jako stylowy zagłówek łózka. Panele tapicerowane dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej i różnorodnych wzorach, więc łatwo dopasujemy je do reszty wystroju wnętrza – w jedno popołudnie nadadzą naszemu mieszkaniu zupełnie nowego charakteru.

Comments are closed.