Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płytek do łazienki?

Wybór odpowiednich płytek ściennych i podłogowych do łazienki nie jest wyborem prostym. Dlatego podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Właściwości

W obecnych czasach najpopularniejszym rodzajem kafli do łazienek są kafle ceramiczne, które posiadają bardzo dobre parametry jakościowe. Nadają się one w szczególności do układania na ścianach. Natomiast na podłogach bardzo dobrze sprawdzą się wszystkie kafle w postaci gresu, który jest bardzo wytrzymałym i twardym rodzajem ceramiki. Gres posiada jeszcze lepsze cechy techniczne niż tradycyjne, ceramiczne kafle. Dzięki temu może być on układany we wszystkich pomieszczeniach, które są wymagające, wśród których można przede wszystkim wyróżnić łazienkę. Ten rodzaj materiału bardzo dobrze sprawdzi się także na zewnątrz budynków, ponieważ często posiada właściwości mrozoodporne. Podczas wyboru kafli do łazienki przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich twardość, ścieralność, nasiąkliwość, a także czy są one antypoślizgowe i czy łatwo się brudzą.

Jak wybrać?

Rozmiar płytek, które są wykorzystywane w łazienkach jest bardzo istotny, ponieważ ma wpływ na odbiór wizualny całego pomieszczenia. Przede wszystkim warto dostosować je do wielkości łazienki, która może być zarówno mała, jak i duża. Do większego pomieszczenia dużo łatwiej można dobrać rozmiar płytek, niż do mniejszego. Wśród najbardziej popularnych rozmiarów kafli do łazienek można wyróżnić płytki 60×120. Jest to rozmiar, który pasuje do większości łazienek ze względu na swój uniwersalny charakter. W celu nadania wnętrzu unikalności i niepowtarzalności można także stosować w jednym pomieszczeniu różne rozmiary kafli. Wystarczy je w odpowiedni sposób zaprojektować, aby całe rozwiązanie wyglądało w sposób miły i przyjemny dla oka, a także atrakcyjny.

Największy wybór kafli o rozmiarze 60×120 na stronie Home 100.

Comments are closed.