Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Urządzenie pokoju dla rodzeństwa to ogromne wyzwanie dla wszystkich rodziców. Jak to zrobić żeby pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne? Oto garść praktycznych wskazówek, które zawsze się przydadzą.

Przestrzeń skrojona na miarę!

lampa-biurkowa-edes

Na początek musimy zastanowić się jakie funkcje ma spełniać nasz pokój dziecięcy. Zupełnie inne potrzeby mają przedszkolaki czy nastolatkowie. Dlatego zdecydowanie łatwiej urządzić pokój dla rodzeństwa, gdy dzieci dzieli stosunkowo nieduża różnica wieku. Kolejna kwestia to dobór odpowiednich mebli. Warto zdecydować się na neutralne kolory i wzory. A to dlatego, że dzieciom bardzo szybko zmienia się gust. Dlatego wystrój możemy bez problemu odświeżać za pomocą odpowiednio dobranych dodatków. Lampy biurkowe, odpowiednio dobrane obrazy czy zasłony sprawią, że pokój nabierze zupełnie nowego charakteru. Jeżeli chcemy zaoszczędzić nieco wolnej przestrzeni to możemy kupić łóżko piętrowe. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku nieco starszych dzieci. Rodzice muszą mieć całkowitą pewność, że dzieciaki nie zrobią sobie żadnej krzywdy w czasie wchodzenia i schodzenia.

Kolejny istotny element wyposażenia to oczywiście biurko do pracy. W przypadku przedszkolaków doskonale sprawdzi się stolik z niewielkim krzesełkiem.

Oczywiście samo biurko to odrobinę za mało. Potrzebna będzie jeszcze lampka na biurko . Ona pomoże doświetlić blat roboczy w czasie pochmurnych dni czy w trakcie wieczornej nauki.

Jak powinna być ustawiona lampka biurkowa ?

W tym przypadku zasada jest bardzo prosta. Lampka powinna być tak ustawiona na biurku tak aby w czasie pracy nie zasłaniać sobie źródła światła. Jeżeli nasze dziecko jest praworęczne, to lampka powinna zostać umieszczona po prawej stronie. W przypadku osób leworęcznych postępujemy analogicznie.

Comments are closed.