Jaki dywan do pokoju dziecięcego będzie najlepszy?

Dywan do pokoju dziecka powinien być przede wszystkim wykonany z materiału, który będzie bezpieczny dla jego zdrowia. Obecnie można kupić, np. dywany bawełniane, wełniane, akrylowe, poliestrowe. Wybór konkretnego wariantu powinien zależeć od tego, czy dziecko nie ma alergii. Jeśli jest całkowicie zdrowe można wybrać materiał wełniany, który przeważnie przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Ze względu na to, iż posiada miękką strukturę pozwala na przyjemną zabawę. Dywany poliestrowe są także częstym wyborem, ponieważ posiadają dużą gamę kolorów i wzorów. Każdy jest w stanie dopasować coś dla siebie. Jeśli zaś dzieci są skłonne do uczuleń, powinno wybrać się dywany akrylowe. Nie powodują one alergii. Ich zaletą jest także łatwość w utrzymaniu czystości. 

Gdzie położyć dywan w pokoju dziecięcym?

Dywan dziecięcy powinien mieć odpowiedni rozmiar a także umiejscowienie w pokoju. Można położyć go pod ciężkimi meblami, wtedy będzie on stabilniejszy, lecz trudniejszy do wyczyszczenia. Często powoduje to jednak gromadzenie się na nim bakterii. Jeśli zaś będzie leżał swobodnie na środku pokoju może stwarzać zagrożenie poślizgnięciem.

Warto sprawdzać, czy dany model ma od spodu powłokę gumową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, by dywan dziecięcy nie przesuwał się. 

Jaki kolor i wzór dywanu dla dzieci będzie najlepszy?

Kolor i wzór dywanu do pokoju dla dzieci jest również ważny. Może on stanowić element urozmaicenia wystroju, ale także być podstawą do zabawy. Większość dzieci wybiera modele, które zawierają ich ulubione postaci z filmów, bajek, gier. Jednak musimy liczyć się z tym, że moda na danego bohatera może szybko minąć.

Dlatego dla młodszych dzieci sprawdzą się dywany w kolorach stonowanych, np. pastelowe, jasne z delikatnymi wzorami. Zbyt ożywione barwy i elementy mogą wpływać przytłaczająco i dekoncentrująco. Ważne jest to, by każde dziecko czuło się dobrze w swoim pokoju, dlatego warto pytać je o zdanie przy wyborze dywanu do jego pokoju.

Dywan do pokoju dziecka dostępne na stronie SklepEureka.pl.

Comments are closed.