Dobry leżak ogrodowy

W okresie letnim wylegiwanie się na słońcu to jedno z ulubionych zajęć wielu osób. Relaks na słońcu to z pewnością ciekawy sposób na zabicie wolnego czasu. Jednak by ten relaks odbywał się w najlepszy możliwy sposób, niezbędny jest leżak składany.

Uniwersalny leżak

Wiele osób decydując się na zakup leżaka, wybiera leżak rozkładany. Leżaki plażowe (zobacz) charakteryzują się między innymi:

  • lekkością,
  • odpornością na promienie słoneczne,
  • materiałem łatwym do czyszczenia.

Lekki leżak ogrodowy rozkładany będzie idealnym rozwiązaniem dla małych przestrzeni. Podczas gdy solidne leżaki na taras idealnie sprawdzą się na większych przestrzeniach, ich lekkie odpowiedniki znajdą zastosowanie na małych werandach czy nawet na balkonach.

Jaki leżak wybrać?

W zależności od funduszu i przeznaczenia leżaka, na rynku znajduje się wiele rodzajów tego mebla. Są to między innymi:

  • leżak drewniany to idealne rozwiązanie dla dużych ogrodów. Co prawda drewno wymaga nieustannej pielęgnacji, odwdzięcza się jednak niepowtarzalnym wyglądem,
  • leżak wykonany z tworzywa sztucznego. Jest to opcja nieco bardziej przystępna cenowo. Dodatkowo materiał jest wyjątkowo odporny na niszczycielską moc słońca.
  • leżak ogrodowy z technorattanu. To najbardziej popularny rodzaj leżaków ogrodowych. Materiał jest sztuczny, więc nie pęcznieje i nie blaknie zbyt szybko. Dodatkowo jest bardzo lekki, co wpływa na jeszcze większe zainteresowanie takimi leżakami.

Oprócz samego materiału z jakiego wykonany jest leżak, niesamowicie istotny jest jego rozmiar. Zbyt krótki i wąski leżak będzie bardzo niewygodny. Dobra jakość leżaka umożliwi dłuższe jego użytkowanie, dlatego warto zastanowić się również nad odpowiednią jakością mebla.

Decydując się na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, warto zadbać o komfort odpoczynku. Dobrze dobrane leżaki do ogrodu mogą być idealnym meblem do relaksu. Wygodny leżak w połączeniu z piękną pogodą stanowi receptę na odpoczynek idealny.

Comments are closed.