Jak zaaranżować światło w nowoczesnym salonie?

Prostota, minimalizm oraz funkcjonalność to wyznaczniki nowoczesnego stylu. Jak dobrać oświetlenie do nowoczesnego salonu?

Nowoczesny żyrandol

Nie tylko meble tworzą klimat w salonie. Oświetlenie jest niezmiernie ważnym elementem. Lampy muszą nie tylko być funkcjonalne, czyli zapewnić odpowiednią ilość światła, ale przede wszystkim stanowić dopełnienie aranżacji.

lampa-biurkowa-dalu

Nowoczesne lampy mogą być proste i oszczędne lub eleganckie i futurystyczne. Wybierając lampy należy dopasować je do wnętrza tak, by stanowiły spójną całość. Metalowa lampa artemide sprawdzi się we wnętrzu, które jest surowe i proste. Lampa z lakierowanego aluminium ożywi salon, który stanie się elegancki i gustowny.

Innym, pasującym do nowoczesnego wnętrza żyrandolem, jest lampa artemide wykonana z tworzywa termoplastycznego, które przypomina krople. Taki żyrandol jest ozdobą salonu, który jest urządzony oszczędnie i prosto.

Jak ustawić lampy stołowe i podłogowe?

Surowe i minimalistyczne salony nowoczesne również wymagają stworzenie odpowiedniego klimatu. Światło jest idealnym elementem dekoracyjnym, który ociepli wnętrze i sprawi, że mimo braku elementów dekoracyjnych, będzie ono eleganckie i przytulne.

Artemide oświetlenie warto wykorzystać również jako lampy stołowe lub podłogowe. Lampa stołowa będzie wyglądała bardzo elegancko na komodzie, gdzie może stać pojedynczo lub w kompozycji.

Ustawiając dwie lampy stołowe warto postawić je symetrycznie po obu stronach komody. Dzięki temu światło będzie rozchodziło się równomiernie. Dla osób, które nie są zwolennikami symetrii ciekawą propozycją będzie ustawienie dwóch identycznych lamp obok siebie. Trzeba jednak zadbać, by były to artemide lampy różnej wysokości.

Lampę podłogową warto umieścić w miejscu, gdzie odpoczywamy czy czytamy. Takie ustawienie nie tylko zapewni dobre źródło światła.

Comments are closed.