Jadalnia w stylu skandynawskim – jak ją zaaranżować?

Styl skandynawski kocha jasne kolory oraz naturalne materiały. Jak powinna wyglądać elegancka oraz przytulna jadalnia w stylu skandynawskim?

Stół – rodzinne miejsce

Stół do jadalni powinien być duży, tak by wygodnie zmieściła się przy nim cała rodzina. Warto również wybrać stół drewniany, gdyż jest to jeden z najbardziej lubianych materiałów przez Skandynawów.

Ciekawym rozwiązaniem jest zrobienie stołu dwukolorowego. Wybierając bielony blat warto pozostawić nogi w kolorze naturalnego drewna. I odwrotnie – drewniany blat idealnie będzie komponował się z białymi nogami.

Krzesło – wygodnie i z klasą

Krzesła w stylu skandynawskim są wygodne. Mają oparcie oraz często podłokietniki. Mogłoby się wydawać , że są ciężkie i duże. Drewniane nogi sprawiają jednak wrażenie, że krzesło jest delikatne i subtelne.

Krzesło velvet ma przyjemne i wygodne obicie. Wybierając krzesła w delikatnych szarościach, bielach lub beżach uzyskamy jasne i przytulne wnętrze skandynawskie. Warto pamiętać, że krzesła velvet to obicie, które jest wytrzymałe, gustowne, a jednocześnie łatwe do utrzymania w czystości.

Welwet jest tkaniną, którą czyścimy używając mokrej ściereczki oraz ciepłej wody. Krzesła szybko odzyskują nienaganny wygląd.

Comments are closed.