Jak urządzić pokój nastolatka?

Wielu rodziców głowi się jak urządzić pokój dla nastolatka. Nie jest to łatwe zadanie. Wszak pokój młodego człowieka musi spełniać kilka różnych funkcji.

Praca i odpoczynek

W pokoju młodzieżowym musi się znaleźć miejsce do nauki. Wygodne biurko i krzesło, to absolutnie podstawowe sprzęty. Dobrze jeśli meble będą miały regulowaną wysokość. Przecież w tym wieku dzieciaki intensywnie rosną. Jeśli chodzi o łóżko to możemy zdecydować się na klasyczne łóżko. Inna opcja warta rozważenia, to rozkładana kanapa.

Sofa rozkładana ma dwie podstawowe zalety. Po pierwsze po jej złożeniu pokój wygląda zdecydowanie bardziej schludnie. Jeżeli zdecydujemy się na model z pojemnikiem na pościel, to zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Dodając do sofy rozkładanej niewielki stolik zyskujemy miejsce do spotkań z przyjaciółmi. Młodzieżowe sofy rozkładane można kupić na https://www.sfmeble.pl/c/sofy-rozkladane-do-salonu.

sofa rozkładana do pokoju młodzieżowego

Jakie kolory będą najbardziej odpowiednie?

Każdy rodzic nastolatka wie, że w tym wieku upodobania zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Dlatego wybierając meble warto postawić na neutralne kolory i wzornictwo. Dzięki temu meble posłużą dziecku przynajmniej przez kilka lat. Zdecydowanie nie sprawdzi się pastelowy róż czy błękit. Takie kolory pasują do dzieciaków, ale nie koniecznie do praktycznie dorosłej osoby. A zatem jakie barwy będą najlepsze? Z pewnością strzałem w 10 będzie biel, czerń, odcienie szarości czy klasyczny granat. Do takich kolorów psują praktycznie wszystkie dekoracje i ulubione drobiazgi.

Jak urządzić niewielki pokój dla nastolatka?

Jeśli dysponujemy bardzo małą przestrzenią, to dobrym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe (albo wcześniej wspomniana sofa rozkładana), choć w nie całkowicie klasycznym wydaniu. Na piętrze umieszczamy wygodne miejsce do spania. Natomiast na dole możemy ustawić biurko czy komody na ubrania. W ten sposób zyskujemy mnóstwo wolnego miejsca. Jeśli to możliwe postarajmy się ograniczyć ilość ozdób i bibelotów. Dzięki temu nawet mały pokój będzie bardziej przestronny. Warto zaangażować nastolatka w urządzanie pokoju. Dzięki temu będzie się on czuł komfortowo i swobodnie. 

Comments are closed.