Dywany jednokolorowe – czy warto?

Dywany kojarzą się z obfitymi we wzory nawierzchniami, które przypominają często orientalne klimaty. Jednak nie zawsze tylko takie opcje będą odpowiednie. W stylach nowoczesnych, oprócz ciekawych, geometrycznych kształtów, dominują dywany jednokolorowe. Choć mogłyby wydawać się nudne, wcale takie nie są. Dlaczego warto je wybrać?

Gdzie będą pasować dywany jednokolorowe?

dywan rabbit brązowy do pokojuBardzo modnym dodatkiem aktualnie są dywany jednokolorowe, które umieszczane są po obu stronach łóżka. Ta opcja jest nie tylko bardzo estetyczna, ale jednocześnie niezwykle komfortowa, zapewniając miękkość powierzchni przy pierwszych krokach dnia – w ten sposób aż trudno o zły poranny nastrój. Opcja ta jednocześnie chroni stopy przed zimnym podłożem sypialni.

Warto jednak wiedzieć, że jednokolorowe dywany, szczególnie w szarych odcieniach, sprawdzi się w różnych stylizacjach – zarówno w nowoczesnych, skandynawskich, jak i loftowych. Ta uniwersalność sprawia, że są one coraz częściej wybierane i dołączane do aranżacji wielu wnętrz.

Małe dywany jednokolorowe będą też świetną opcją w łazience, gdzie sprawdzą się wprost po wyjściu z prysznica bądź wanny, redukując nieprzyjemne spotkanie z kafelkami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jednokolorowe dywany, szczególnie w jasnych odcieniach, bardzo szybko pokażą wszystkie swoje zabrudzenia, przez co warto postawić na modele z poliamidu, który jest bardzo łatwy w czyszczeniu – wystarczy odkurzyć tylko 2 razy w tygodniu, a wyprać raz na rok. Dzięki temu nie będzie trzeba się martwić o estetykę z powodu zanieczyszczeń.

Jednocześnie warto pamiętać, że dywan jednokolorowy, jak każdy inny, powinien mieć antypoślizgowy spód, aby zmniejszyć możliwość jego przesuwania, co może być niebezpieczne dla zdrowia – bardzo łatwo wtedy o poślizgnięcie się i upadek, szczególnie w łazience.

Gdzie więc kupować? Osobiście polecam sklep EUREKA gdzie kupisz dywan jednokolorowy tanio i wielu różnych wariantach.

Comments are closed.