Dlaczego warto wybrać ościeżnice regulowane?

Do montażu drzwi, niezależnie od tego czy są one wewnętrzne czy zewnętrzne, niezbędna jest odpowiednia ościeżnica. Często można ją kupić w zestawie z drzwiami. Ościeżnicę należy wybierać bardzo starannie, ponieważ to właśnie od niej zależy nie tylko montaż skrzydła drzwi, lecz również ich ostateczny wygląd.

Rodzaje ościeżnic

Na rynku dostępne są dwa rodzaje ościeżnic – stałe oraz regulowane. Najważniejsza różnica pomiędzy nimi wynika z samej nazwy, w przypadku modelu stałego nie ma możliwości zmiany wymiarów ościeżnicy, wersja regulowana umożliwia dostosowanie jej szerokości do ścian, które mają niestandardową grubość. Wbrew pozorom zdarza się to dosyć często, na przykład w starych kamienicach, gdzie co jakiś czas jest konieczna wymiana drzwi, a ściany są dosyć grube. We współczesnym budownictwie ściany również różnią się między sobą szerokością, może ona wynosić od 6 do 10 cm.

Zalety ościeżnic regulowanych

Ten rodzaj ościeżnic zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ jest on dużo szybszy w montażu niż futryna stała. Ponadto ościeżnica regulowana nadaje się do zamontowania na ścianach o dużo większej niż standardowa grubości. Dzięki swojej konstrukcji przypomina ona obejmę, która dokładnie przylega do otworu na drzwi, w związku z czym chroni również krawędzie ściany, co jest bardzo przydatne w czasie remontu, kiedy do mieszkania regularnie wnosi się różne meble oraz inne elementy wyposażenia. Tutaj można znaleźć więcej szczegółów.

ościeżnica regulowana

Dużą zaletą regulowanych ościeżnic jest również to, że jest one bardziej dekoracyjne od stałych futryn. Właśnie z tego powodu są one wykorzystywane właściwie zawsze w aranżacji pomieszczeń, w których to, w jaki sposób prezentują się drzwi odgrywa kluczową rolę. Dzieje się tak przede wszystkim w miejscach, gdzie wygląd skrzydła drzwi ma świadczyć o solidności wykończenia całego pomieszczenia.

Comments are closed.