Czy warto postawić na wannę wolnostojącą?

Obecnie coraz więcej osób urządzających łazienkę decyduje się na wannę wolnostojącą. Taki wybór nie dziwi, ponieważ jest to synonim elegancji oraz wygody i świetnie prezentuje się zarówno w pomieszczeniach o nowoczesnej aranżacji, jak również w klasycznym wydaniu. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety wanien wolnostojących

Najważniejszym atutem tego rodzaju wanien jest fakt, że można je postawić w dowolnie wybranym miejscu. Jest to przydatne przede wszystkim w przypadku dużych łazienek, które dzięki tej możliwości można zaaranżować w wyjątkowo elegancki sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wolnostojąca wanna została zamontowana w centralnej części łazienki czy przy oknie, przez które będzie można podziwiać widoki podczas relaksującej kąpieli.

Wanny wolnostojące świetnie się sprawdzą właściwie w każdym wnętrzu. Dobrze wyglądają w pomieszczeniach o klasycznym wystroju, ale również łazienkach urządzonych w uznawanym za dosyć surowy stylu skandynawskim. Często są też wybierane przez osoby urządzające nowoczesne mieszkanie, w którym wykorzystuje się elementy wystroju w bardzo ciemnych kolorach czy beton architektoniczny.

Jaki model wanny wybrać?

Producenci oferują duży wybór wanien. W przypadku osób mających kilkunastometrową łazienkę dobrze sprawdzi się wanna wolnostojąca owalna. Dostępne są modele, które idealnie komponują się z minimalistyczną aranżacją wnętrza, jednak nie brakuje propozycji również dla kobiet chcących stworzyć buduar nawiązujący do klimatu retro.

Alternatywą jest wanna wolnostojąca przyścienna. Wygląda bardzo efektownie, a jednocześnie sprawdzi się nawet w stosunkowo niewielkiej łazience. Jej dużą zaletą jest fakt, że daje możliwość zamontowania dowolnie wybranej baterii, można wybrać model montowany na rancie wanny, wolnostojący lub podtynkowy.

wanna wolnostojąca przyścienna

Comments are closed.