Bez zacieków – jaki płyn do zmywarki wybrać?

Zmywarka stała się nieodzownym elementem wyposażenia domowych kuchni. Urządzenie myje dokładniej i oszczędniej, niż gdyby czynność była wykonywana ręcznie. Największą zaletą wydaje się zaoszczędzony czas. Piętrzące się brudne naczynia już nie straszą w zlewie, ponieważ czekają w zmywarce tylko na wciśnięcie przycisku start.

Jakie środki do zmywarki wybrać?

płyn do zmywarki

Supermarkety i drogerie oferują szeroki wybór chemii domowej. Półki kuszą kolorowymi opakowaniami, producenci zaś co jakiś czas wypuszczają na rynek nowości. Klient stoi przed dylematem co wybrać? 

Do wyboru mamy zasadniczo dwa rodzaje środków – tabletki i płyny. Tabletki są przede wszystkim wygodne w użyciu. Dozujemy z góry określoną ilość środka, nie ma więc ryzyka, że przesadzimy i na naczyniach pozostanie niewypłukany osad. Tabletki pakowane są w folie, która samodzielnie rozpuszcza się pod wpływem temperatury i wody, dłonie nie mają więc bezpośredniego kontaktu z detergentem, co jest szczególnie ważne dla alergików. 

Płyn do zmywarki sprawdzą się szczególnie w krótkich programach i przy niższych temperaturach. W przeciwieństwie do tabletek ilość środka możemy dowolnie odmierzać. Dzięki temu są bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Często można kupić je w korzystnych cenowo zbiorczych opakowaniach. Użycie płynu do zmywarki eliminuje też konieczność używania dodatkowo soli i nabłyszcza.

Płyn czy tabletki – co lepsze?

Jak zazwyczaj bywa nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Dobrym pomysłem będzie wypróbowanie obu rozwiązań i dostosowanie ich do swoich potrzeb. 

Comments are closed.