Zastosowanie ościeżnicy bezprzylgowej w nowoczesnych wnętrzach

W nowoczesnych wnętrzach panuje obecnie moda na minimalizm i prostotę przejawiającą się zarówno w formie, jak i kolorystyce. Architekci wnętrz stawiają na minimalne linie, kolory, które przejawiają się w jednokolorowych ścianach, przeważnie jasnych (biel, szarość, beż), jak również w podobnych meblach. Pikanterii takim pomieszczeniom dodają kolorowe dodatki.

Do tych specyficznych wnętrz idealnie wpisują się drzwi stanowiące komplet z ościeżnicami bezprzylgowymi. Pozwala to uniknąć wszelkich przylg, czyli uskoków pomiędzy ościeżnicą a drzwiami. Wprowadza do pomieszczenia aurę tajemniczości.

Czym właściwie są ościeżnice bezprzylgowe?

Odpowiedź na to pytanie już padła. To specyficzna budowa umożliwiająca schowanie zawiasów do wewnątrz, a nie jak w przypadku innych ościeżnic (https://www.golddoor.pl/pl/menu/oscieznice/oscieznice-i-obudowy-muru-1006.html), zawiasy są widoczne z boku. Bezprzylgowość powoduje brak różnicy w poziomach, widoczne jest to zwłaszcza wtedy, kiedy staniemy z boku drzwi.

Dlaczego ościeżnica bezprzylgowa jest tak popularna?

Na wyjątkowość tego produktu ma wpływ łatwość wkomponowania się w każde wnętrze. Charakteryzuje się zarówno prostotą jak i elegancją wykończenia. W zależności od wyboru okleiny nadaje się do wnętrz modernistycznych, tradycyjnych, klasycznych, loftowych, glamour i innych. Dzięki swej budowie optycznie powiększa niewielkie pomieszczenia, stwarzając miraż szerokiego przejścia. Modne są obecnie ukryte drzwi, na przykład z kuchni do spiżarni. Nie jest to trudne, wręcz przeciwnie, kolor drzwi może występować, podobnie jak kolor frontów kuchennych w macie, półmacie i połysku.

Ościeżnica

Kolejnym ciekawym elementem jest to, że specjalnie dobrane drzwi można pomalować taką samą farbą, jak ścianę. Stawarza to efekt modernistycznego wnętrza, pozwalając jednocześnie na wygodne w nim funkcjonowanie.

Comments are closed.