Zalety tunelu foliowego

Tunele foliowe mają wiele zalet, jakie doceniają właściciele ogródków przydomowych, czy też profesjonalnych produkcji. To nowoczesne i stabilne konstrukcje, jakie pozwalają na uzyskanie solidnych plonów roślinnych. Jakie atuty mają tunele foliowe? Jak wybrać odpowiednie wymiary? O czym pamiętać?

Tunel foliowy – zalety

Największymi zaletami tunelu foliowego są:

  • przyspieszenie wzrostu i rozwoju roślin,
  • wydłużenie sezonu wegetacyjnego o kilka tygodni,
  • ochrona roślin przed zniszczeniami pogodowymi,
  • prowadzenie danego cyklu uprawowego – przedplonu, plonu głównego i poplonu,
  • ochrona roślin przed przymrozkami,
  • uzyskanie plonów z warzyw ciepłolubnych,
  • kontrolowanie czynników, jakie mają wpływ na wzrost roślin. 

Najlepsze rozwiązanie

Wybór właściwego rozwiązania nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zastanowić się, do czego posłuży nam konstrukcja. Niezwykle istotne są wymiary tunelu, jakie dają konkretne możliwości uprawy,. Pamiętajmy o tym, że im większy tunel, tym więcej takich możliwości. Podstawowe warianty to 2×3 m, gdzie z powodzeniem uprawiać będziemy podstawowe warzywa. Jeżeli pragniemy postawić na bardziej zróżnicowane plony, konstrukcja powinna bazować na powierzchni od 10 do 12 m2. Nie zapominajmy o wysokości tunelu. Funkcjonalność zapewnią wysokie konstrukcje, które wygodnie pozwolą wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. 

tunel foliowy

Nowoczesne tunele foliowe są niezwykle popularne na rynku. Cechują się zachowaniem wygody i komfortu podczas uprawy wielu roślin w ogrodzie. Gdzie szukać takich konstrukcji? Ofertę znajdziemy przykładowo w internetowych sklepach np. tutaj, gdzie oferują szeroki asortyment i atrakcyjne ceny. Tunel foliowy nie bez powodu jest tak ceniony przez ogrodników. 

Comments are closed.