Wnętrze w zgodzie z naturą – jaką tapetę do dekoracji wybrać?

Jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich jest powrót do natury. Ten objawia się w naturalnych materiałach, jak drewno, rattan czy juta, ale i w przewodzących motywach. Popularne są roślinne i zwierzęce wzory, stonowana kolorystyka, nawiązania w dekoracjach do pór roku i zmieniającej się za oknem aury. Jak stworzyć efektowne wnętrze w stylu bliskim naturze? Dlaczego warto postawić na tapetę?

Tapeta sposobem na oryginalne wnętrze

Jak urządzić efektowne wnętrze? Na jego ostateczny wygląd wpływają przede wszystkim detale. To one nadają pomieszczeniu specyficzny klimat i pozwalają zaprezentować charakter jego właściciela. Jednym ze sposobów na oryginalne, pełne stylu wnętrze są tapety.
Tapeta daje ogromne możliwości dekoracyjne. Klasycznie można nią pokryć wszystkie ściany w pomieszczeniu, ale czasem wystarczy fototapeta na jednej ze ścian albo oryginalny wzór w połączeniu z modną lamperią albo sztukaterią, żeby mieszkanie zmieniło się nie do poznania. Wszystko zależy od pomysłu na wnętrze.

Medicine tapety – natura na pierwszym miejscu

Ci, którzy uwielbiają bliskość natury i poszukują jej również we wnętrzach, powinni zwrócić uwagę na kolekcję tapet Medicine. Wśród nich królują motywy roślinne i zwierzęce. Świetnym wzorem do mieszkania np. w stylu skandynawskim będą tapety zimowe. Zaśnieżone wzgórza, las, dzika przyroda, leśne zwierzęta – to wszystko motywy kojarzone z krajami północy, dające poczucie wolności i bliskiego obcowania z fauną i florą jednych z najpiękniejszych regionów na świecie.
Doskonałym pomysłem na wnętrze dla wolnego ducha będą tapety wilki. To zwierzęta, które uznawane są wręcz za symbol siły i wolności. Kiedy pojawia się na ścianie w formie tapety, wnętrze natychmiast nabierze unikatowego charakteru. To motyw dobry do różnych wnętrz: salonu, sypialni, a nawet do pokoju dziecięcego małego miłośnika przyrody.

Comments are closed.