Wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest dość charakterystyczny, wiele osób pokochało wnętrza tego typu i trudno się temu dziwić. Mieszkania urządzone w ten sposób są bardzo praktyczne, ale równocześnie prezentują się niesamowicie efektownie. Jak urządzić mieszkanie po skandynawsku?

W bieli i szarościach


Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim, trzeba brać pod uwagę jasne, stonowane barwy np. biel, odcienie beżu, szarości. Dobrze sprawdzą się białe meble skandynawskie, których obecnie nie brakuje zarówno w salonach meblowych, jak i w sklepach online. Warto przeglądać także aukcje internetowe oraz portale ogłoszeniowe, niekiedy można znaleźć tam skandynawskie meble po niskich cenach.

Jakie dodatki wybrać?


Jeżeli chodzi o dodatki to oczywiście nie można przesadzać z ich ilością. Dobrze sprawdzą się dekoracyjne poduszki, świece, koce i narzuty z naturalnych tkanin. Najważniejsze jest to, żeby dekoracji nie było za dużo. Bardzo często rezygnuje się także ozdabiania ścian. 

Wnętrze skandynawskie powinno być maksymalnie praktyczne, to jest bardzo ważne. Meble muszą być użytkowe pojemne, wszystko powinno mieć swoje miejsce, dzięki temu łatwej będzie utrzymać porządek. Osoby, które planują urządzanie mieszkania, powinny wziąć styl skandynawski pod uwagę – można też łączyć ze sobą różne style, to także bardzo dobre rozwiązanie. Najważniejsze jest to, żeby mieszkanie było funkcjonalne.

Comments are closed.