Własnoręcznie wykonany stolik

Stoliki kawowe nowoczesne nie muszą być wykonane przez profesjonalistę, żeby wyglądały stylowo i charakterystycznie zarazem. Wykorzystanie rzeczy budowlanych lub dawanie życia używanym do czego innego przedmiotom stało się na tyle powszechne, że już nikogo nie zdziwi.

Popularne palety

nowoczesny stolik kawowy igor

Salon utrzymany w klasycznym, prostym stylu może dobrze prezentować się z wyjątkowo popularnym dodatkiem, jakim jest stolik kawowy stworzony jedynie z dwóch palet drewnianych o standardowym rozmiarze 80 x 120 x 15 cm.

Palety ułożone jedna na drugiej należy połączyć ze sobą wkrętami i dokładnie, powoli oszlifować najpierw gruboziarnistym, a potem drobnoziarnistym papierem ściernym, który wygładzi zarówno powierzchnię, jak i krawędzie nowo powstającego mebla. Na sam koniec można zamontować na spodzie cztery kółka, które nadadzą stolikowi lekkości i umożliwią jego swobodne przesuwanie.

Uniwersalne skrzynki na owoce

Stworzenie stolika kawowego z dwóch skrzynek na owoce jest równie popularne, co wykonanie go z palet. Wystarczy połączyć skrzynki tak, aby strony otwarte znajdowały się po przeciwnych stronach. W ten sposób zyska się dodatkową przestrzeń pod stolikiem.

Tak połączone skrzynie również należy dobrze przeszlifować, pozbywając się wszelki drzazg i nierówności. Oprócz tego można pokusić się zarówno o dokręcenie kółek, jak i umocowanie blatu szklanego, który będzie oryginalnym wykończeniem surowego mebla.

Jeśli jesteś tradycjonalistą i szukasz nowoczesnego stolika kawowego, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Mebel4u.

Comments are closed.