Wady i zalety żaluzji drewnianych białych

Zastosowanie podstawowych i naturalnych materiałów np. drewna jest częstą praktyką wśród architektów wnętrz. Elementy wykonane z tego surowca idealnie się sprawdzają we wnętrzach industrialnych i minimalistycznych, a także rustykalnych. Żaluzje drewniane białe mają swoje wady oraz zalety. Co warto o nich wiedzieć?

Wady żaluzji drewnianych białych

Żaluzje drewniane białe tak jak inne przedmioty mają swoje wady. Zdarzają się produkty, które ważą dużo i są ciężkie w podnoszeniu. Dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności podniesienie takich rolet może być problematyczne. Inną kwestią może być konserwacja żaluzji głównie w przypadku tych z lamelkami, ponieważ na ich powierzchni osadza się widoczny kurz, który ciężko usunąć. W takim wypadku należy zastosować preparat, który ograniczy przyklejanie się zanieczyszczeń do powierzchni żaluzji drewnianych białych. Po takim zabiegu wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć rolety materiałową ścierką lub specjalną szczotką z główką. Niektóre produkty mogą być nieodporne na wilgoć, co może doprowadzić do rozwoju niebezpiecznej pleśni lub grzyba. Dlatego warto wybierać zaimpregnowane żaluzje wykonane z wysokiej jakości materiału. Wpłynie to wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

żaluzje drewniane białe

Zalety żaluzji drewnianych białych

Żaluzje drewniane białe posiadają sporo zalet, a główną z nich jest ich oryginalny wygląd. Dodaje on ciekawego stylu i charakteru pomieszczeniem i wprowadza przytulność do sypialni. Idealnie się wkomponują z meblami drewnianymi czy panelami podłogowymi. Idealnie wkomponują się we wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym czy rustykalnym. Ponadto świetnie się sprawdzą w tradycyjnych wnętrzach. Kolejną zaletą żaluzji drewnianych białych jest ich funkcjonalność, dzięki której potrafią ograniczyć nasłonecznianie pomieszczenia i przy tym obniżyć temperaturę w pokoju. Użycie takich rolet również zaglądanie przez okna do pokoju przez obce osoby. Wpływają na bezpieczeństwo i ochronę przed upałami. To uniwersalny i popularny element, który świetnie się sprawdzi w salonie lub sypialni.

Comments are closed.