Szklana mozaika – nowoczesny element aranżacyjny

Szklana mozaika to jeden z takich elementów, który bardzo często wykorzystywany jest w aranżacjach. Czym się on wyróżnia? Co należy o nim wiedzieć? Taki drobny, ale efektownie wyglądający element pięknie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Trzeba jednak z uwagą planować jego wykorzystanie.

Piękne efekty aranżacyjne

Mozaiki szklane wykorzystywane są do tego, aby stworzyć piękne efekty aranżacyjne. W jakich pomieszczeniach można ją wykorzystać? Praktycznie w każdym – o ile pasuje ona do całości aranżacji. Najczęściej można spotkać w łazienkach. Chociaż nie można powiedzieć, że taki element będzie źle wyglądał w przedpokoju, czy też w kuchni lub w salonie. Są również takie miejsca, gdzie mozaika wykorzystywana jest na dworze, tworząc ciekawe efekty. W tym jednak przypadku należy upewnić się, że posiada ona właściwości mrozoodporne. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nic się nie będzie z nią działo – nawet w okresie zimowym.

Gdzie nie powinna zostać wykorzystana mozaika?

Mozaika szklana stosowana jest do tego, aby stworzyć piękną, efektowną ozdobę, np. dookoła lustra, czy też wanny. Aczkolwiek, są takie miejsca, gdzie taki element aranżacyjny nie powinien zostać wykorzystany. Zalicza się do niego podłogę. Jest to spowodowane tym, że mozaika w takim miejscu może ulegać szybkiemu wytarciu, a to zepsuje cały efekt aranżacyjny. Decydując się na mozaikę należy unikać takich miejsc, które będą intensywnie eksploatowane. Ściana, czy też sufit to jedyne miejsca o których można pomyśleć.

Comments are closed.