Stolik na kawę – ważny element salonu

Jeszcze kilka lat temu, w pokojach dziennych królowały meblościanki. Dzisiaj odchodzi się już od takiego sposobu meblowania. Duży nacisk kładzie się na to, aby pomieszczeniu nadać lekki, nieprzytłaczający charakter. Dlatego coraz częściej salon jest pokojem jasnym i bardzo dobrze oświetlonym przez dzienne światło.

Oryginalne sposoby na stoliki kawowe

stoliki kawowe białe

Stolik kawowy jest swoistym dopełnieniem wystroju salonu. W zależności od gustów mieszkańców, może być on tylko zwykłym, użytecznym meblem lub stać się głównym punktem salonu. Dostępne są niezliczone modele, kształty, kolory i wykończenia stolików. Stolik kawowy biały https://mebel4u.pl/stoliki-kawowe-biale, może być wykonany z drewna lub z plastiku. Stoliki mogą mieć tradycyjny kwadratowy lub prostokątny kształt. Jednak coraz częściej klienci szukają oryginalnych rzeczy. W stylu skandynawskim za stolik kawowy może posłużyć kawałek pnia lub odpowiednio połączone drewniane palety.

Jak dobrać wysokość ławy w pokoju dziennym?

Rozmiar stolika kawowego, powinien być dopasowany do kanapy oraz foteli. Przy niskim wypoczynku, zbyt wysoki stół nie pozwoli na swobodne leżenie i oglądanie telewizji. Najlepiej, jeśli, ława przy kanapie jest od niej o parę centymetrów niższa. Pozwoli to na wygodne odłożenie filiżanki i komfortowe oglądanie programów telewizyjnych.
Należy pamiętać, aby stolik kawowy biały, był w odpowiedniej odległości od siedziska wypoczynku. Zbyt bliska odległość uniemożliwi wygodne siedzenie. W takich warunkach wypicie kawy w salonie będzie bardzo mało komfortowe dla zaproszonych gości.

Comments are closed.