Skąd wziąć cegłę na ścianę?

Posiadanie w domu ceglanej ściany jest krzykiem mody ostatnich kilku lat. Bez względu na wybraną kolorystykę taka ściana właściwie może być jedyną dekoracją w pomieszczeniu. Chropowata powierzchnia stylizowanej cegły niezwykle dobrze komponuje się z kominkami typu koza i wielkimi, prostymi w wyrazie kanapami.

nowoczesna cegła na ścianę

Prawdziwa cegła

Jeżeli dom, w którym przeprowadzany jest remont zbudowany jest z cegły warto sprawdzić, czy jest szansa się do niej dostać – oczywiście od wewnętrznej strony budynku. Zlikwidowanie warstwy tynku może się okazać niezwykle pracochłonne, ale efekt uzyskania prawdziwej, ceglanej ściany będzie nie do podrobienia. Po oczyszczeniu z tynku i luźnych elementów ściany, na której widać już pożądane cegły należy użyć gruntu i impregnatu, które sprawą, że ściana zostanie odświeżona i będzie ją łatwiej czyścić, gdyż nie będzie zbyt intensywnie przyjmować kurzu i innych zanieczyszczeń.

Cegła z cegły

Są miejsca – firmy specjalizujące się w produkcji płytek z cegieł pozyskanych z rozbiórek lub tych zupełnie nowych. Cięcie takich cegieł wymaga specjalistycznych narzędzi, aby płytki miały odpowiednią grubość. Ciężar własny cegieł jest dosyć duży, tak więc ściana pokryta takimi płytkami musi być dobrze oczyszczona i zagruntowana, żeby dekoracja trzymała się mocno. Po wyłożeniu ściany płytkami warto od razu zająć się fugowaniem, które jest zdecydowanie bardziej żmudnym zajęciem niż samo układanie płytek. Warto się jednak poświęcić, bo efekt jest niesamowity.

Lekki gips

Odlewy gipsowe z Home100 imitujące na ścianę w formie cegiełki to najtańsze i najbardziej popularne rozwiązanie, po które sięga większość konsumentów. Wykonanie takiej płytki w domu też nie stanowi większego problemu. Po zakupie specjalnej, silikonowej formy i gipsu budowlanego wystarczy poświęcić czas i mieć trochę miejsca na układanie płytek, aby dobrze wyschły.

Comments are closed.