Puste ściany w gabinecie

Wygląd gabinetu może być skrajnie odmienny, w zależności od jego charakteru i upodobań właściciela. Niektóre prezentują się dość surowo, a pobyt w nich nie jest przyjemny. Czasami to wynik braku pomysłu na efektowne urządzenie pomieszczenia. Surowy wyraz można zmodyfikować np. obrazem.

Problem pustej ściany


Pusta przestrzeń ściany nie zawsze wygląda korzystnie. Nie trzeba za wszelką cenę zakrywać jej czymkolwiek, ale umieszczenie tam obrazu pasującego pod względem charakteru i tematyki może przynieść pozytywny efekt. Należy kierować się zasadą, że mniej znaczy lepiej i decydować się jedynie na naprawdę ładne obrazy. Jest to gabinet, więc pomieszczenie służące do np. przyjmowania ważnych partnerów zawodowych. Warto wykazać się wyczuciem smaku i dobrym gustem, dobierając pasujący obraz.

Jaki rodzaj obrazu będzie najlepszy?


Obraz do gabinetu nie może być zbyt oryginalny, umieszczenie na ścianie kontrowersyjnego dzieła okazać się może problematyczne i rozpraszające uwagę. Lepiej sprawdzają się spokojniejsze propozycje, neutralne w wyrazie. Wielu dyrektorów instytucji lub ludzi nauki decyduje się na obrazy abstrakcyjne, zarówno pochodzące z dorobku artystycznego znanych mistrzów, jak i nowocześniejsze. Nieźle wypadają również pejzaże i kompozycje zawierające martwą naturę. Są to efektowne rozwiązania, a zarazem niezbyt rozpraszające. Ich obecność podkreśla estetykę gabinetu, jednak nie wymaga nieustannej kontemplacji i da się po prostu pracować, nie zwracając zbytniej uwagi na obraz.

Obrazy do gabinetu dostępne na Arttor.pl.

Comments are closed.