Płytki kamieniopodobne w łazience

doskonała imitacja kamienia w łazience

Klasyczne płytki łazienkowe powoli ustępują miejsca innym materiałom wykończeniowym. W łazienkach coraz częściej spotyka się między innymi gołą cegłę, drewno czy kamień naturalny. Materiały te nie należą do najtańszych, dlatego producenci ceramiki próbują je imitować. Płytki kamieniopodobne i drewnopodobne cieszą się ogromną popularnością. Jakie produkty tego typu można znaleźć na rynku?

Płaskie płytki kamieniopodobne wielkoformatowe

W nowoczesnych i minimalistycznych łazienkach chętnie stosowane są płaskie, wielkoformatowe płytki imitujące kamień naturalny, taki jak trawertyn czy marmur. Połączenie nieregularnych wzorów i dużych rozmiarów sprawia, że płytki takie do złudzenia przypominają okładziny z naturalnego kamienia. Szczególnie elegancko wyglądają kładzione popularną ostatnio metodą bezfugową.

Płytki kamieniopodobne 3D

W łazienkach można też spotkać płytki strukturalne imitujące cegłę, piaskowca czy kamienną mozaikę. Bardzo korzystnie wyglądają podświetlone przy pomocy np. kolorowej taśmy led. Dobrze kontrastują z prostym wystrojem, nadając mu indywidualnego charakteru. Tego typu płytki mają jedną wadę – dość trudno się je czyści, szczególnie z kamienia czy osadów z mydła. Z tego względu, okładziny z trójwymiarową strukturą stosowane są w detalach, takich jak np. dekory przy lustrach, wannach czy wnękach nad zestawami podtynkowymi WC.

W aranżacjach łazienek coraz częściej stosuje się kafelki imitujące kamień. Niedrogie, eleganckie, stwarzające mnóstwo możliwości aranżacyjnych płytki imitujące kamień można spotkać w ofercie praktycznie wszystkich producentów. W tysiącu wzorów, rozmiarów i stylów można do woli przebierać.

Comments are closed.