Płytki imitujące drewno

podłoga wykonana z drewnopodobnych płytek

Płytki drewnopodobne są ostatnio bardzo często wybierane, szczególnie ze względu na wytrzymałość, a także na łatwość utrzymania ich w czystości. Drewno szczególnie na podłogach, wygląda bardzo klasycznie i elegancko, jednak nie każdy ma czas, by o nie właściwie dbać. Jeśli chodzi o płytki drewnopodobne to jest to zdecydowanie łatwiejsze i nie wymaga od nas używania specjalnych środków konserwujących, co znacznie ułatwia nam zadanie.

Zalety płytek drewnopodobnych

Płytki drewnopodobne zdecydowanie łatwiej się konserwuje i sprawia, że nie musimy tracić zbyt wiele energii, żeby utrzymać je w czystości. Jest to dla nas zdecydowane ułatwienie, bo nawet zapracowane osoby mogą przez długi czas cieszyć się piękną i klasyczną podłogą. Jeśli chodzi o to, jak się je czyści to wystarczy je odkurzyć i umyć powierzchnie mopem. Kolejną niewątpliwą zaletą jest fakt, że tego rodzaju płytki są zdecydowanie łatwiejsze w montażu, nawet samodzielnym. Płytki drewnopodobne do złudzenia przypominają drewniane wykończenia i to zdecydowanie działa na plus, jednak są dużo mniej chłonne niż wykończenie typowo drewniane więc są zdecydowanie bardziej odporne na wodę.

Wady płytek imitujących drewno

Niewątpliwie zdecydowaną wadą płytek nie drewnianych jest niemożność wymiany jednej płytki, kiedy pojawi się jej uszkodzenie. Musimy mieć to na uwadze, jeśli decydujemy się na tego rodzaju podłogę. Jednak są one zdecydowanie bardziej odporne od drewna, więc tego typu zniszczenia nie zdarzają się często.

Kiedy podoba nam się drewniana podłoga i nie mamy czasu na jej odpowiednią pielęgnację, to płytki drewnopodobne będą dla nas doskonałym rozwiązaniem i warto się na nie zdecydować. Do złudzenia przypominają tą drewnianą, a nie musimy tracić aż tyle czasu na jej odpowiednią pielęgnację, żeby wyglądała bardzo dobrze.

Comments are closed.