Ozdoby do dziecięcego pokoju: co ze ścianami?

Dziecięce pokoje często są pełne zabawek i innych istotnych dla malucha przedmiotów. Jednak jak zadbać o odpowiednie ozdobienie ścian w pomieszczeniu mieszkalnym dziecka?

Plakaty do pokoju dziecka – tak czy nie?

Wiele osób kojarzy słowo „plakat” nierozerwalnie z popularnymi niegdyś, błyszczącymi kartkami przedstawiającymi ukochane zespoły młodzieżowe. Obecnie, w sprzedaży można znaleźć rozmaite plakaty do pokoju dziecięcego, przedstawiające bohaterów bajek, zwierzątka, fantastyczne postacie czy motywujące napisy.

Tego typu zdobienia świetnie sprawdzą się na gładkich ścianach, niepokrytych bogatymi zdobieniami czy tapetami z wzorkiem. Próba umieszczenia plakatów na ścianach, gdzie znajdują się na przykład obrazki przedstawiające zwierzaki leśne – może dać nieco przytłaczający efekt.

Jak dobrać rozmiar plakatu?

Plakaty do pokoju dziecięcego, podobnie jak do każdej innej przestrzeni, występują w różnych rozmiarach. Ich odpowiedni dobór powinien opierać się bezpośrednio o wymiary pomieszczenia, w którym mieszka maluch. Niewielki plakat w pokoju o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych będzie źle wyglądał – podobnie zresztą jak duży plakat w malutkim pokoiku.

Dobrym pomysłem jest zrobienie „przymiarki”: w tym celu wystarczy wybrać dowolny przedmiot o wymiarach zbliżonych do powierzchni plakatu i przyłożyć go do ściany. To pozwoli na szybkie i wygodne ocenienie, jak dany rozmiar będzie się w rzeczywistości prezentował bez konieczności zakupu i ewentualnego oddawania gotowego plakatu.

Comments are closed.