Obrazy krajobrazy – sposób na przepiękne widoki w Twoim domu!

Odpowiednio dobrane obrazy dopełniają każde pomieszczenie w domu. Aby sztuka była piękna i funkcjonalna warto wybrać obraz przedstawiający krajobraz. Taki motyw nie tylko ożywi wnętrze, ale także zadziała bardzo uspokajająco. To także idealny sposób na sprowadzenie do siebie odrobiny ulubionych widoków z wakacyjnych wyjazdów, tak aby zawsze móc wrócić wspomnieniami do ciepłego morza czy zapierających dech w piersi gór.

Obrazy krajobrazy – jak dopasować je do pomieszczenia? 

Każde pomieszczenie w domu rządzi się swoimi prawami i do każdego można dopasować inny obraz przedstawiający krajobraz. Zaczynając od salonu w którym spędza się najwięcej czasu, najlepiej sprawdzą się krajobrazy spokojne, sprawiające wręcz marzycielskie wrażenie, które będą działać kojąco i wyciszająco. To świetny sposób na uspokojenie nerwów po ciężkim dniu i zrelaksowanie się z pięknym widokiem.

W kuchni najlepsze będą krajobrazy żywe, na przykład z elektryzującym zachodem słońca, które dodadzą energii i ożywią pomieszczenie. Do łazienki warto wybrać pejzaże morskie, aby pasowały do całego wystroju. Ważne są także odpowiednie obrazy do sypialni, tu również można wybrać krajobraz uspokajający – zamglone góry, delikatny wschód słońca albo kwiecista polana dodadzą koloru pomieszczeniu, a przy tym zadziałają relaksująco na myśli. 

Krajobrazy obrazy – jaki rozmiar wybrać? 

Wybierając rozmiar obrazu, najpierw należy kierować się ilością wolnego miejsca w danym pomieszczeniu. Jeśli nie ma go zbyt dużo, to lepiej uważać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia zbyt masywnym obrazem. Podłużne płótna bardziej sprawdzą się w ciasnych pokojach, dzięki nim ściana będzie wydawać się dłuższa.

Warto jednak wiedzieć, że obrazy krajobrazy wyglądają najokazalej na większych rozmiarach, więc jeśli można sobie na to pozwolić, to lepiej wybrać takie. Planując rozmieszczenie obrazów, należy pamiętać, aby wieszać go na takiej wysokości, żeby można było go wygodnie oglądać.

Comments are closed.