Montaż maskownicy karnisza

Pozostawienie odsłoniętych elementów montażowych bardzo często wpływa niekorzystnie na estetykę wnętrza. Sprawia ono wówczas wrażenie surowego oraz niedokończonego. W wielu domach newralgicznym miejscem, które psuje estetykę pomieszczenia jest ściana, na której zamontowany jest karnisz. Wielu ludzi nie przykłada uwagi do takich szczegółów i pozostawia to miejsce odsłonięte. Wystarczy zastosować prosty element, którym jest maskownica karnisza, aby skutecznie poprawić ogólny wygląd pomieszczenia. Czym jest maskownica karnisza, jakie jest jej zastosowanie oraz dlaczego warto zamontować taki element w swoim domu? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego warto zastosować maskownicę karnisza?

maskownica karnisza

Maskownica karnisza pozwala zakryć miejsce, w którym firana łączy się z drążkiem oraz żabkami. Najczęściej miejsce to pozostaje odsłonięte, tworząc mało estetyczny efekt wizualny. Warto zadbać o szczegóły i poprawić wartość wnętrza poprzez montaż tego mało skomplikowanego elementu.

Wybór odpowiedniej maskownicy karnisza zależy przede wszystkim od ogólnego wyglądu pomieszczenia. Warto dopasować maskownicę do koloru ścian lub firan, tak aby element ten komponował się z pozostałymi elementami wykończeniowymi.

Istotne kwestie podczas montażu maskownicy


Montaż maskownicy wydaje się banalną kwestią, jednak należy pamiętać przy tym o kilku istotnych aspektach. Nieodpowiednie zamontowanie tego elementu może bowiem wpłynąć niekorzystnie na funkcjonalność karnisza.

Przed montażem maskownicy należy przede wszystkim wybrać jej odpowiednią szerokość tak, aby nie utrudniała ona wieszania firany. Maskownica powinna również zostać zamontowana w odpowiedniej odległości od karnisza, tak aby można było swobodnie operować pod blendą maskującą. Zamontowanie tego elementu zbyt blisko karnisza sprawi, że powieszenie firany lub jej przesunięcie może być mocno utrudnione.

Comments are closed.