Lamele ścienne – czy warto je stosować?

Lamele to doskonały sposób na upiększenie wnętrz, przełamanie rutyny pomieszczeń oraz coś wyjątkowego dla poszukiwaczy oryginalnego stylu. Nowoczesny pełen charakteru design w żaden sposób nie kłóci się z ciepłym klimatem, którego nadają pomieszczeniu. Ponadto ich pionowe ułożenie tworzy atrakcyjny wizualnie efekt 3D.

Uniwersalny charakter lameli na ścianę

Pomysł ten znakomicie sprawdzi się w dużym holu, jak i na fragmentach mniejszych ścian. Dzięki ponadczasowej sylwetce lameli można je wykorzystać w wielu designerskich projektach i koncepcjach.Szeroka gama dostępnych wzorów sprawia, że takie rozwiązanie doskonale pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Dzięki temu lamele mogą zostać z powodzeniem zastosowane:

  • w nowocześnie wykończonych pomieszczeniach
  • w najbardziej klasycznym wydaniu, jakim jest np. styl rustykalny
  • w połączeniu z takimi materiałami jak beton, tynk strukturalny, cegła czy elementami metalowymi
  • w salonie, w kuchni, w biurze, w holu czy też w miejscu użyteczności publicznej.

Bardzo prosty montaż

Lamele ścienne są bardzo proste w montażu, nie wymagają żadnej specjalnej konstrukcji czy też dodatkowego ożebrowania. Do tego celu wystarczy gładka powierzchnia ściany, mocny klej montażowy oraz przyrząd do wyznaczenia regularnych odstępów. Niektórzy montują je za pomocą specjalnych taśm samoprzylepnych na rzep. Najczęściej układa się je w formie żaluzji pionowych, tworzących symetryczny wzór.

Lamele na ścianie są nietuzinkowym i ponadczasowym elementem wystroju. Warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu aranżując pomieszczenia mieszkalne, firmowe i nie tylko.

Lamele ścienne – czy warto je stosować?

Comments are closed.