Kuchnia otwarta na pokój – jak stworzyć nowoczesne wnętrze?

Kuchnia to serce domu. To tu spędzamy dużo czasu przygotowując potrawy i je spożywając z rodziną. Jak zaplanować i urządzić kuchnię, by była elegancka, praktyczna i przyjemna?

Bufet czy wyspa?

Otwarta kuchnia jest coraz częściej w naszych mieszkaniach. Dzięki temu kuchnia nie jest oddzielonym od reszty domu pomieszczeniem, w którym samotnie przygotowujemy posiłki i sprzątamy. Dzięki połączeniu jej z salonem jest centrum naszego małego świata.

Bardzo ważne jest wybranie łącznika między tymi dwoma pomieszczeniami. To dzięki niemu salon i kuchnia tworzą jednolitą całość.

Wyspa jest wygodna do spożywania posiłków. Dzięki idealnej wysokości możemy przy niej siedzieć wygodnie nawet przez dłuższy czas. Bufet jest dobrym rozwiązaniem, gdy salon nie jest duży.

Płytki wielkoformatowe Tubądzin to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na stworzenie wyspy o nowoczesnym designie. Duży format kafli idealnie nadaje się na okładzinę. Dodatkowo trzeba pamiętać, że kafle są odporne na wysokie temperatury oraz uderzenia. Dzięki temu bufet będzie wyglądał niebanalnie i nowocześnie, jednocześnie będzie praktyczny.

Funkcjonalna podłoga

Podłoga w kuchni zawsze po kilku minutach jest brudna. Gotowanie nie jest czystym zajęciem. Warto o tym pamiętać i na podłogę położyć kafle, które nie tylko są eleganckie, ale również łatwe do utrzymania w czystości.

Płytki wielkoformatowe Tubądzin w jasnych kolorach pomogą optycznie powiększyć kuchnię. Ułożenie kafli przy zastosowaniu niewielkiej fugi pozwoli na uzyskanie jednolitej tafli, która będzie sprawiała wrażenie dużej i przyjemnej kuchni.

Wykorzystując wielkoformatowe płytki Tubądzin na podłogę kuchni warto również pamiętać, że przy otwarciu kuchni na salon należy stworzyć spójną przestrzeń. Wielkoformatowe płytki Tubądzin idealnie będą wyglądały (https://home100.pl/plytki-wielkoformatowe/0,tubadzin) również na podłodze pokoju dziennego. Chcąc odczuwać przyjemne ciepło w stopy warto założyć ogrzewanie podłogowe.

Comments are closed.