Jakie zalety mają szklane kabiny prysznicowe kwadratowe?

Szklane kabiny prysznicowe kwadratowe po długiej przerwie ponownie powracają do mody, dlatego też tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Oryginalna kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa wykonana ze szkła hartowanego jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będzie swoje zadania.

Dlaczego warto?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że szkło hartowane wyróżnia się nawet 5-cio krotnie większą wytrzymałością na zginanie niż zwykłe szkło. Na szczególną uwagę zasługuje także doskonała odporność na nagłe zmiany temperatury. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przy schłodzeniu i rozgrzaniu poszczególnych tafli szkła nie ma ryzyka ich pękania.

Gdy hartowane szkło się rozbije to pęka na setki drobnych kawałków, które po bokach są bardzo tępe. W ten prosty sposób można ograniczyć ryzyko przypadkowego skaleczenia. Szkło hartowane wyróżnia się również bardzo wysoką wytrzymałością na ściskanie.

Jakie największe zalety?

kabina kwadratowa aranzacja

Szklana kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem, dlatego też zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Błyszcząca powierzchnia jest bardzo gładka, a dzięki temu że odbija promienie słoneczne to optycznie powiększa łazienkę. Do wyboru jest nie tylko szkło klasyczne. Coraz większą popularność zdobywają transparentne tafle oraz rewelacyjne szkło satynowe. Nowością na rynku jest piękne szkło piaskowane.

W minimalistycznej łazience najlepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe kwadratowe w systemie bezramowym. Szkło jest jednym z tych tworzyw, które doskonale komponuje się z wieloma innymi materiałami wykończeniowymi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Wielu producentów oferuje kabiny prysznicowe na wymiar, które można dopasować nawet do bardzo nietypowej łazienki.

Comments are closed.