Jaka lampa do salonu sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie salonu wymaga starannego zaplanowania. Dzieje się tak, ponieważ odpowiednio dobrane oświetlenie nie tylko sprawia, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze wizualnie, ale co ważniejsze wspomaga oczy w codziennych sytuacjach, takich jak oglądanie telewizji, czytanie książki czy praca na komputerze.

Lampa do salonu sufitowa – czym się kierować przy wyborze?

Lampy sufitowe nie powinny być jedynym źródłem światła w salonie, ale poszukiwania najlepszego oświetlenia zwykle zaczynają się od lamp sufitowych. Obecnie istnieje szeroki wybór lamp sufitowych i opraw sufitowych, a wybór najlepszego modelu nie zawsze jest łatwy. Jeśli pojawiają wątpliwości, która lampa sufitowa najlepiej sprawdzi się w salonie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Oprócz ceny ważny jest również rozmiar, materiał, kolor i styl. Duże żyrandole nie nadają się do małych wnętrz. Dzieje się tak dlatego, że przytłaczają one salon i nadają mu ciężkiego wygląd. I odwrotnie, zawieszenie małego żyrandola do salonu w dużym pokoju nie będzie dobrze działać, ponieważ nie zapewni odpowiedniego oświetlenia. Wybierając lampy do salonu, należy upewnić się, że pasują one do stylu wnętrza. Przykładowo, nowoczesna lampa do salonu idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o minimalistycznych wnętrzach. Atrakcyjnie będzie tu wyglądał między innymi prosty efektywny plafon do salonu lub czarna wisząca lampa sufitowa do salonu, ponieważ stanowią one nawiązanie do formalnych elementów wystroju i stylu industrialnego.

lampa do salonu

Lampa do salonu podłogowa – źródło dodatkowego światła

Oświetlenie salonu można uzupełnić wybierając lampę podłogową, którą umieścimy w pobliżu sofy lub fotela. Jej wysokość to zazwyczaj około 150-180 cm. Lampy podłogowe, podobnie jak lampy sufitowe, występują w ogromnej różnorodności. Są to zarówno proste konstrukcje, z możliwością regulacji długości ramion, jak i lampy z ciężkimi podstawami dla zwiększenia stabilności. Lampy mogą być wykończone klasycznymi abażurami, eleganckimi kloszami lub ozdobnymi żarówkami. Należy jednak pamiętać, że lampy podłogowe służą zazwyczaj jako oświetlenie dekoracyjne w salonie, tworząc we wnętrzu pożądany nastrój.

Comments are closed.