Jak wybrać oświetlenie domu?

Światło nie tylko zdobi nasz dom, ale również dzieli go na strefy. Jak odpowiednio wybrać rodzaje światła, by dom wyglądał elegancko, a nasze oczy nie męczyły się?

Rodzaje oświetlenia

Oświetlenie domu dzieli się na kilka rodzajów. Najważniejsze jest oświetlenie ogólne, które równomiernie oświetla cały dom. Nie jest jednak wystarczająco jasne do czytania, czy pracy przy biurku. Najczęściej na oświetlenie wewnętrzne domu wybieramy żyrandole, plafony bądź listwy świetlne.

Żyrandol w salonie możemy zastosować jeden i jest to klasyczne rozwiązanie. Można jednak pokusić się o umieszczenie kilku nad stołem, co spowoduje, że przestrzeń będzie dobrze doświetlona, ciekawa i nowoczesna. Kilka lamp podkreśli jak bardzo ważnym miejscem jest stół, przy którym rodzina spożywa posiłki.

Od kilku lat coraz częściej w naszych mieszkaniach pojawiają się plafony, których forma jest coraz ciekawsza i bardziej nowoczesna. Plafon dobrze komponuje się z wnętrzem nowoczesnym, gdzie panuje surowa elegancja bez zbędnych ozdób i elementów dekoracyjnych.

Jako oświetlenie wewnętrzne nadal bardzo dobrze sprawdzają się taśmy led, które chętnie umieszczamy pod sufitem, jak i nad podłogą. Oświetlenie blisko podłogi sprawdza się przede wszystkim w przedpokojach i w sypialni, gdzie jest funkcjonalne, a jednocześnie nastrojowe.

Oświetlenie do zadań specjalnych

Wybierając lampy do domu warto zwrócić uwagę na oświetlenie punktowe, które doświetla najważniejsze miejsca – https://www.elampy.pl/96-lampy-wewnetrzne. Lampy nad blatem w kuchni, biurko, czy kącik czytelniczy muszą mieć mocne, konkretne światło.

Wybierając oświetlenie domu nie można zapomnieć o oświetleniu dekoracyjnym. To właśnie dzięki niemu nasze mieszkania są eleganckie, przytulne i ciekawe. Kinkiety, lampy do domu, które ustawiamy na komodzie, na parapecie, czy w kącie pokoju nie tylko rozświetlają przestrzeń, ale również pozwalają na uzyskanie wnętrza, które jest niebanalne i niepowtarzalne.

Comments are closed.