Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Urządzenie niewielkiego mieszkania to dość duże wyznanie zwłaszcza, jeśli nie mamy zbyt dużo doświadczenia w tej materii. Jak się do tego zabrać? Oto porady, które przydadzą się każdemu, kto po raz pierwszy urządza swoje mieszkanie.

Dobry plan to podstawa

Jeżeli mamy małe mieszkanie, to musimy optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Maksymalnie ograniczmy ilość mebli oraz bibelotów. Dzięki temu całość będzie się prezentować zdecydowanie bardziej przestrzennie. Na ścianach powinny pojawić się jasne kolory, będą one odbijać światło i sprawią, że wszystkie pomieszczenia wydadzą się większe niż w rzeczywistości. Możemy zdecydować się na meble, które będą pełnić podwójną funkcję. Na przykład wygodna kanapa w nocy zmieni się w łóżko, na którym wyśpią się dwie dorosłe osoby.

Nie możemy też zapominać o oświetleniu. To właśnie ono sprawia, że w mieszkaniu panuje odpowiednia atmosfera. Bardzo dobrym rozwiązaniem są oczywiście lampy wiszące – dowiedz się więcej. Świetnie się prezentują, a na dodatek nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Dodatkowo lampy wiszące nowoczesne mogą stanowić element dekoracyjny.

Gdy nowoczesne lampy wiszące to za mało….

Oczywiście jedna lampa w centralnym miejscu w pokoju to zdecydowanie za mało. Warto zadbać o dodatkowe źródła światła. Mogą to być na przykład kinkiety, czy nieduże lampki, które możemy postawić na blacie stołu, czy półce. Pomogą one stworzyć przyjemną atmosferę, gdy chcemy się zrelaksować czy na przykład w spokoju poczytać.

Gdzie szukać inspiracji?

Internet, a w szczególność Instagram kipi pomysłami na urządzenie niewielkiego mieszkania. Oczywiście nie musimy ich wykorzystywać 1 do 1. Aranżując nasze własne mieszkanie bierzmy pod uwagę nie tylko aktualnie obowiązujące trendy, ale przede wszystkim nasze potrzeby. W naszym domu mamy czuć się komfortowo.

Comments are closed.