Jak dbać o kabinę prysznicową?

Nie ma wątpliwości, że remontowanie domu czy mieszkania nie należy do najłatwiejszych doświadczeń życiowych. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi generalne odświeżenie całego mieszkania. Najlepiej na ten czas wynieść się z domu. Jeśli na przykład remontowana jest łazienka, to nie ma przecież gdzie się umyć czy chociażby skorzystać z toalety. Jednak po kilku tygodniach kurzu, brudu i hałasu ma się olbrzymią nagrodę – w postaci świeżo wyremontowanego pokoju kąpieli.

Jak zaprojektować łazienkę?

W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu, aby zakupić wszystko, co potrzebne do wykończenia łazienki. Wystarczy mieć w głowie pomysł, a produkty do jego realizacji znajdą się na sklepowych półkach. Warto przemyśleć, jakie płytki chce się położyć na podłodze oraz ścianach, czy zamontować wannę czy może postawić na prysznic i wstawić do niego drzwi składane łamane, a może przesuwne? Wszystkie decyzje są istotne, ponieważ remont robi się przecież na kilka dobrych lat. Nikt nie będzie przecież wymieniał po roku całej armatury w łazience czy skuwał założonych płytek.

Jak dbać o kabinę prysznicową?

Fani krótkich zimnych pryszniców o poranku, nigdy nie zrozumieją amatorów długich kąpieli. Wolą oni zdecydowanie mieć w domu kabinę niż wannę. Kupując jednak na przykład do kabiny drzwi prysznicowe składane należy liczyć się z tym, że nie jest łatwo je czyścić. Zwłaszcza, jeśli są to drzwi prysznicowe harmonijkowe, które posiadają liczne łamania. W zakamarkach gromadzi się brud i woda, które tworzą nieestetyczny kamień. Można poradzić sobie z nim przy pomocy naturalnych środków do czyszczenia. Wystarczy przygotować miskę z ciepłą wodą i wlać do niej pół szklanki octu. Taki roztwór należy nanieść na kamień i pozostawić na dłuższą chwilę. Po około piętnastu minutach wystarczy spłukać ocet wodą.

Więcej dowiesz się w sklepie lazienka-rea

Comments are closed.