Garść informacji o listwach wykończeniowych do płytek

Listwy wykończeniowe do płytek pełnią bardzo ważną rolę w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń. Wyróżniają się one efektownym designem oraz wysoką jakością wykonania. Łączą one w sobie funkcjonalność i cechy użytkowe. Projektowane są one często ze stali nierdzewnej, która jest odporna na wilgoć panującą w łazience i kuchni, skoki temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne. Poszczególne elementy są barwione hutniczo na różnego rodzaju kolory.

Błyszczące i matowe listwy dekoracyjne

Listwy dekoracyjne bardzo często są błyszczące bądź matowe, przez co efektownie się prezentują na ścianie. Warto pamiętać, że woda dostając się pod kafle ceramiczne, mogłaby spowodować różnego rodzaju komplikacje i zniszczenia. Nadmiar wilgoci mógłby doprowadzić do powstawania grzyba oraz pleśni. Nadmiar wilgoci jest dobrym środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów. Z tego też powodu listwy do płytek pełnią ważną funkcję ochronną zarówno w łazience jak i w kuchni.

Popularne rodzaje listew wykończeniowych do kafelków

Przy wyborze listewek wykończeniowych, warto zwrócić uwagę na to, aby tworzyły one spójną całość ze wszystkimi elementami w danym pomieszczeniu. W obecnych trendach dekoracyjnych dużą popularnością cieszą się klasyczne modele czarne, miedziane, złote oraz srebrne. Pasują one do stylu industrialnego oraz loftowego. Z kolei we wnętrzach skandynawskich oraz rustykalnych, bardzo ciekawie prezentują się białe oraz brązowe listewki. Tworzą one spójną całość z elementami glazury oraz płytkami ceramicznymi. Przejrzeć je można online choćby w tym sklepie – https://www.ekspercilazienek.pl/listwy-dekoracyjne.

Comments are closed.